В яких країнах святкують 8 березня? PDF Друк e-mail
Новини - Мода, Краса і Стиль

Цікаві факти про 8 березня:

Парадоксально, але до 1918 року – року введення на території колишньої Російської імперії нового григоріанського календаря “день боротьби за права жінки” святкувався 23 лютого – в день, який сьогодні асоціюється як чоловіче свято.

Це вражає уяву, але, схоже, що саме завдяки жіночому дню відбулася соціалістична революція 1917 року! Збройне повстання, яке призвело до зречення Миколи II від престолу, почалося саме з протестів жінок проти війни, які вийшли на вулиці Петрограда в жіночий день (тоді ще 23 лютого).

Свято жінок було ще древньому Римі. Існував день, в який вільно народжені жінки отримували подарунки від своїх чоловіків, а рабині мали щось на зразок вихідного – господині дому дозволяли їм у цей день відпочивати. Чим не день солідарності жінок!

Країни, які святкують 8 березня

Найбільш міцно прижилося свято 8 березня в Радянському Союзу, де воно було введене в якості офіційного свята в перші роки радянської влади. Романтикою це свято і не пахнуло, оскільки в тогочасній пресі іменувалося “днем огляду бойових сил робітниць і селянок всієї країни”.

У 1965 році 8 березня в СРСР стало вихідним днем. А в 1977 році свято стало дійсно міжнародним – в цьому році ООН прийняла резолюцію 32/142, закликавши всі країни проголосити 8 березня днем ​​боротьби за жіночі права – Міжнародним жіночим днем.

Після розпаду Радянського Союзу 8 березня продовжують відзначати як Міжнародний жіночий день в Російській Федерації, Азербайджані, Грузії, Казахстані, Киргизії, Молдавії, Таджикистані, Туркменії, Україні, Білорусії; в Узбекистані 8 березня святкують як День матері.

8 березня є національним вихідним також в Анголі, Буркіна-Фасо, Гвінеї-Бісау, Камбоджі, Китаї, Конго (там свято не «міжнародних», а конголезьких жінок), Лаосі, Македонії, Монголії, Непалі, Північній Кореї і Уганді. У Сирії 8 березня відзначають День Революції, а в Ліберії – і зовсім як День пам’яті полеглих.


 

Ми розміщені:

Location

місто Косів,
Івано-Франківська обл.,
78600, Україна

+380.97.688.1126 ( t )
+380.34.782.2198 ( f )
[email protected] ( e )
Головна Новини В яких країнах святкують 8 березня?