ТОП-5 причин відвідати Сіде PDF Друк e-mail
Новини - Мода, Краса і Стиль

Якщо ви коли-небудь відвідаєте Сіде, відразу зрозумієте, чому багатьох туристів приваблює цей унікальний курорт. У райському куточку на півдні Туреччини панує особлива, неповторна атмосфера. І є в ній щось казкове, фантастичне, загадкове …

1. Піратське минуле
Хто тільки не правив цією мальовничою землею – єгиптяни, перси, лікійці, римляни … Місцеві жителі вірять, що полководець Марк Антоній облюбував цей півострів для забав з єгипетською царицею Клеопатрою. А ось туристам гід обов’язково розповість, що в свій час тут панував сам Олександр Македонський.

Втім, заснуванням міста турки зобов’язані грекам. З легкої руки цього працьовитого народу виникли шестиметрові міські ворота і торговельний порт, куди з Середземного моря стали приходити піратські кораблі. Морські розбійники продавали награбовані коштовності і … жінок. На центральній площі знаходився один з найвідоміших ринків красунь рабинь.

2. Аура давнини
Любителям старовини сподобається місцевий археологічний музей з експозицією статуй і саркофагів, ліпних прикрас і барельєфів стародавніх часів. Варто відвідати Амфітеатр, який в II столітті до н. е.. вміщував майже двадцять тисяч глядачів. Ця споруда в римському стилі вразить вас своєю масштабністю і первозданною величчю. Якщо зможете піднятися до найвищої лави, перед вами відкриється дивовижної краси краєвид: все місто і частина узбережжя, що потопають у зелені. Звідти видно і? Традиційне місце прогулянок закоханих – храми Аполлона і Артеміди, які розташовані біля моря.

3. Радощі життя
Якщо пройтися по вузьких вуличках з сувенірними лавками і невеликими ресторанами, можна отримати масу задоволень. Торги за сувеніри тут доречні так само, як і у всій Туреччині, а продавці з радістю викличуть вам таксі, щоб доставити покупки прямо в готель. Приємно здивують цілком доступні ціни на традиційні турецькі страви в симпатичних кафе. Саме там відчувається самобутня атмосфера цього півострова. Втім, якщо постаратися, можна знайти заклади з самими різними кухнями світу, в тому числі і українською. Захочете покуштувати морепродуктів – вирушайте прямо на набережну.

4. Вічне свято
Реліктові ліси, мандаринові гаї, бавовняні поля – ось як виглядає тутешня природа. Розкішні тінисті алеї з екзотичною рослинністю сусідять з піщаними берегами Середземного моря. І якщо пейзажі інших турецьких курортів (наприклад, Кемера) іноді порівнюють з нашим Кримом, то безкраї горизонти Сіде можуть нагадати Україну тільки пляжем. Той же золотий пісок і таке ж мілководдя, ідеально підійде тим, хто відпочиває з дітьми. До речі, в багатьох готелях цього району є атракціони, басейни, а спеціальні аніматори відповідають за дозвілля підростаючого покоління.

Молодь, яка приїхала на відпочинок в Сіде, воліє проводити час на цілодобових дискотеках. У закладі під назвою Oxyde прийнято танцювати … прямо в басейні! Можете собі уявити, як виглядають сучасні танці під запальні ритми.

5. Гармонія поруч
У Сіде досі існує Старий Порт, овіяний багатовіковими легендами, і Агора – міська площа, в самому серці якої знаходиться маленьке священне місце, де ще в незапам’ятні часи було прийнято поклонятися богині щастя. Згідно з повір’ями, людина, що доторкнеться до цієї невеликої ділянки землі і скаже “чарівне слово”, буде нагороджена душевною рівновагою і гармонією з навколишнім світом. Вірити чи ні – справа кожного. Але спробувати знайти цей ключик таки варто. А раптом …


 

Ми розміщені:

Location

місто Косів,
Івано-Франківська обл.,
78600, Україна

+380.97.688.1126 ( t )
+380.34.782.2198 ( f )
[email protected] ( e )
Головна Новини ТОП-5 причин відвідати Сіде