Як зрозуміти, що вино спортилося? PDF Друк e-mail
Новини - Мода, Краса і Стиль

Не потрібно бути сомельє, щоб навчитися визначати напівживий алкоголь – достатньо уважно прочитати поради винного експерта.

Якщо ти хочеш відчувати всі можливі відтінки аромату вина – практикуйся, і через роки твій ніс розповість про напій практично все.

Але навіть недосвідчений дегустатор практично напевно зможе визначити, яке вино в пляшці здорове, захворіло або встигло «померти». Для цього потрібно лише звернути увагу на неприємні запахи в келиху. Запахи зіпсованого вина характерні і легко запам’ятовуються.

Найвідоміший з них «пробковий», він пов’язаний з грибком, яким заражаються пори натуральної коркової пробки і нагадують запах нафталіну. Забавно, але цей порок частіше буває у дорогих вин, а не у дешевих, які закривають пробкою з пресованої проклеєної коркової крихти, в якій немає пор і немає місця для грибка.

Ще один характерний аромат хворого або померлого вина – тони окислення, які можуть нагадувати запах оцту або хересу. «Мишачий тон» добре відчувається, якщо змочити вином руки, розтерти і понюхати, але в сучасних винах цей порок зустрічається не так вже й часто. А ось тони сірки, що нагадують запах запаленого сірника, про хвороби вина не говорять.

Залишки речовин, що містять сірку, можуть зберігатися у вині ще з бродіння, під час якого їх вносять для запобігання окислення. Після контакту вина з повітрям тони сірки повинні піти, так само як і тони сірководню, який може виникнути в пляшці при зберіганні.

Загальне правило – якщо вино хворіє або помирає, сторонні запахи в келиху підсилюються, а якщо воно здорове – зникнуть. У будь-якому випадку своєму носу варто довіряти. Якщо тобі подали вино, аромат якого викликає підозри – попроси замінити пляшку.


 

Ми розміщені:

Location

місто Косів,
Івано-Франківська обл.,
78600, Україна

+380.97.688.1126 ( t )
+380.34.782.2198 ( f )
[email protected] ( e )
Головна Новини Як зрозуміти, що вино спортилося?