Де відпочити в Бодрумі? PDF Друк e-mail
Новини - Мода, Краса і Стиль

Є місця, в які закохуєшся з першого погляду. Несподівано для себе: раз – і попався. Одне з них – перлина турецького блакитного узбережжя Бодрум.

Неможливо забути невеликі білі будиночки, стада баранчиків, які піднімаються по горах, білосніжні вітрила яхт, що борознять сині хвилі Егейського моря, казкової краси лагуни і острови. Хочеться вірити, що закоханість ця надовго …

Спогади про золоте століття
Розташований на стику Середземного і Егейського морів півострів Бодрум був обжитий в незапам’ятні часи, що зовсім не дивно – море, теплий клімат, буйна рослинність … Що ще потрібно для прекрасного життя? За своєю привабливістю Бодрум нагадує наш півострів Крим: щось схоже є і в його обрисах на географічній карті, та й історію має не менш багату і цікаву … У міста Бодрума, головного на півострові, було багато імен, бо воно постійно міняло своїх володарів. Найвідоміше – Халікарнас – дійшло з давнини до наших днів, ним навіть назвали найвідомішу як в Бодрумі, так, мабуть, і у всій Туреччині дискотеку. Першими оцінили унікальний клімат і вигідну позицію містечка, з одного боку оточеного горами, а з іншого примикаючого до моря. З часом їх спробували вигнати сирійці, але невдало … Надовго захопити ласий шматочок вдалося воїнам Римської імперії. Втім, і ця могутня держава з роками втратила чудовий півострів. Слідом за римлянами побували тут хрестоносці лицарського ордену Святого Жана, візантійці, морські пірати … Історичні “розборки” закінчилися лише в 1523 році, коли і місто, і півострів були підкорені турецьким султаном Сулейманом Пишним.

Для сучасного туриста всі ці відомості дуже цікаві тому, що від кожної епохи хоч щось та вціліло …
З античних часів в досить непоганому стані зберігся амфітеатр. Нині там проходять концерти оперних співаків і класичної музики. Він був побудований за часів правління самого відомого господаря міста царя Мавзола (377-353 роки до н. е.). Після смерті Мавзола його дружина Артеміссія, яка, до речі, припадала йому рідною сестрою, побудувала перший в історії земної цивілізації мавзолей (назва споруди, як бачимо, прижилося і використовується до цих пір). Усипальниця мала настільки значні розміри і була прикрашена такими чудовими мармуровими скульптурами і барельєфами, що її зарахували до одного з семи чудес світу …

На жаль, диво не встояло під час землетрусу і було зруйновано … Але на мальовничі руїни ви можете помилуватися і зараз, а залишки унікальних статуй і барельєфів зберігаються в Британському музеї в Лондоні.

Цікаво, що гранітні і мармурові блоки руїн мавзолею послужили будівельним матеріалом для нинішньої візитної картки Бодрума – фортеці Святого Петра, оточеної морем з трьох сторін. Її звели лицарі в 1494-1522 роках. Види, що відкриваються з фортечних веж, таять таку красу, що хочеться дивитися і дивитися … Що, власне, і роблять туристи з усіх країн світу. Заодно захоплюються знахідками, піднятими з морських глибин, – на території фортеці розташований музей підводної археології.

До речі, в Бодрумі народився відомий античний історик Геродот. Добре йому тут, напевно, думалося. Пам’ятаєте, у Бродського в “Листах римському другові”: “Якщо випало в Імперії народитися, краще жити в глухій провінції, біля моря …”?
“Місто не сплячих очей”
Саме так перекладається з грецької стара назва міста Халікарнас … І справді, Бодрум славиться тим, що бурхливі веселощі не вщухають тут всю ніч. У всякому разі, у той період, коли туристичний сезон у розпалі. Місцеві жителі пояснюють цей феномен тим, що на півострові дивовижне повітря, яке дозволяє швидко відновлювати сили – граючи словами, можна сказати, що Бодрум бадьорить. Навіть після нетривалого сну людина почуває тут небувалий приплив енергії. А зайнятися в Бодрумі є чим … Бродити по вузеньких вуличках, підійматися на навколишні пагорби. Сидіти в невеликих ресторанчиках на набережній, куштуючи страви зі свіжої риби та морепродуктів, милуватися дорогими яхтами біля причалу  – крім невеликих човнів, що належать місцевим капітанам, на спеціальній платній стоянці “паркуються” солідні круїзні яхти з усього світу. Дегустувати різні напої на знаменитій вулиці барів – улюбленому місці туристів. Досліджувати численні торгові ряди і робити покупки. Місцеві продавці не надто настирливі – Бодрум вважається найбільш богемним і елітним курортом Туреччини, і приставати до туристів тут не прийнято, хоча торгуватися таки слід.


 

Ми розміщені:

Location

місто Косів,
Івано-Франківська обл.,
78600, Україна

+380.97.688.1126 ( t )
+380.34.782.2198 ( f )
[email protected] ( e )
Головна Новини Де відпочити в Бодрумі?