Як правильно приймати ванну? PDF Друк e-mail
Новини - Мода, Краса і Стиль

Дивлячись на ванну як на простий чан з водою, ми забули, що, по суті, влаштувати удома першосортний спа-курорт не так вже й складно.

У той час, коли наші дружини ніжаться в присмачених спеціальним живильним молочком і рожевими пелюстками ваннах, ми в кращому випадку хапаємо перший-ліпший під руку флакон і, побризкавши під потужним струменем якоюсь сумнівною пінкою, плюхаємося в воду. Ааааа … Блаженство … Пізніше з’ясовується, що ми викупалися в шампуні для жирного волосся і тепер у нас все свербить. Ми ще довго знаходимо пластівці відмерлої шкіри по всій підлозі в спальні й заклопотано придивляємося до волосся: чице не лупа?
Як же так? Адже ми в змозі прочитати етикетку на пляшці, і знаємо, яку роль в нашому організмі грає волога. Десь навіть ми навчилися цю вологу утримувати і примушувати працювати на себе. Але чому ж тільки жінки ставляться до прийняття ванни, як до священнодійства? Чому, почувши по телефону «ні, не можу, сьогодні я мию голову», ми починаємо роздратовано прикидати: ну добре, хвилину помити, п’ять хвилин висушити. І волосся то у неї не набагато більше, ніж у мене … Якого біса?

Японці по частині ванни – аси. Існує як мінімум три види обмивання по-японськи, і всі три види спрямовані в першу чергу на релаксацію після робочого дня.

Звичайна побутова ванна

Тільки самі заможні японські будинки володіють достатнім місцем для організації гідних санвузлів. Але навіть для багатих в крихітній Японії, оточеній морями, прісна вода – розкіш. Тому, щоб прийняти ванну в японському будинку, потрібно спочатку ретельно вимитися під душем. Після цього зануритися в ароматизовану воду, заготовлену заздалегідь, і прикрити очі … Але ненадовго, бо на черзі – наступний член сім’ї, який, знову ж таки, попередньо помившись під душем, занурюється в ту ж воду, що й ви.

Корисна порада: вода в японській ванні надзвичайно гаряча (ванну приймають за старшинством, і главі сім’ї або гостю будинку  – повинна дістатися найгарячіша), тому, занурившись, краще не робити різких рухів, а то вода здасться ще гарячішою.

Фуро

Японці обожнюють так звані хадак але цукау – «голі» відносини. Для європейця лазня удвох – спосіб охмурити подругу. Для японця фуро – ритуал, що зближає двох людей, зміцнюючий їх дружбу. Фуро можна приймати в публічній бані (СЕНТО), але це більше схоже на турецькі лазні, та й про інтим мови бути не може, коли тебе оточує чоловік двадцять незнайомців. Справжня фуро – це липовий чан на двох, наповнений водою з первоцвітом сакури і невловимо тонким ароматом лаванди. І поки ви з приятелем обговорюєте у ванні останні новини, ваша (чи його) дружина тре вам спинки.

Корисна порада: якщо ви полізете в фуро в плавках, на вас подивляться, як на божевільного. Крім того, попередьте господаря, якщо на вас татуювання. На всяк випадок. На татуйовану людину, нехай навіть європейця, тут досі дивляться з підозрою.

Онсен

Не дивно, що в Японії – країні вулканічного походження – звідусіль б’ють гарячі джерела. Це і є Онсен. Підземна вода надзвичайно багата мінералами і натуральними барвниками. Вона приголомшливо різнобарвна, має дуже специфічний (не завжди приємний) запах і володіє магічними цілющими властивостями, відомими японцям споконвіку. У Японії Онсен є скрізь, навіть посеред Токіо, але для абсолютного блаженства є сенс піднятися в гори, де понатикали готелів- рьекан, єдиною метою яких є нагодувати вас вишуканим обідом у японському стилі і посадити в Онсен.

Корисна порада: вулканічна вода нагадує фонтан з десятка ліків, які різняться від місця до місця. Перед відвідуванням Онсен є сенс проконсультуватися у лікаря, а потім звірити його свідчення з детальним описом хімічного складу і рекомендаціями до місцевої води, які є в кожному поважному рьекан. Якщо вам все підходить, плескатися на здоров’я!

Японія далеко, а омолодитися хочеться вже сьогодні. Трав’яна ванна, особливо з травами, зібраними особисто, вимагає не набагато більше зусиль, а по віддачі перевершує всі.

Пелюстки троянд. Уявити собі мужика, що плескає в рожевих пелюстках, не просто, але спробуйте. На допомогу вам те, що рожеві пелюстки не просто прекрасний зволожувач, а ще й відмінно працюють з лікарськими і заспокійливими травами, такими наприклад, як ромашка або валеріана. Крім того, повинні ж ви хоч раз в житті викупатися в пелюстках троянд!

Герань дика. Але не тоді, коли тобі потрібно розслабитися і заспокоїтися, оскільки герань швидше стимулює й збуджує, особливо якщо до неї підмішати щіпку чебрецю. Саме те перед побаченням або відповідальним інтерв’ю.

Кропива. Ось вже за чим не треба полювати в непрохідній гущавині! І все одно, більшість з нас вважає, що годиться вона лише на те, щоб відшмагати неслухняну жіночку. Але кропива чудово сприяє циркуляції крові, до того ж з неї виходить відмінна розм’якшуюча парова маска. І останнє: прополіскувати волосся кропивою – все одно, що однією ногою ступити в рай. У хорошому сенсі.

Валеріана. Змішана з ромашкою, ця трава є неповторним афродизіаком, а деревій в цьому коктейлі ще й підсушить занадто жирну шкіру. До межі розкриваючи пори в теплій воді і вторгаючись в них, валеріана змушує купальщика яскравіше відчути свої почуття і усвідомити своє тіло. До речі, для ванни підійде як дика, так і культурна валеріана, так що побоюватися нічого.


 

Ми розміщені:

Location

місто Косів,
Івано-Франківська обл.,
78600, Україна

+380.97.688.1126 ( t )
+380.34.782.2198 ( f )
[email protected] ( e )
Головна Новини Як правильно приймати ванну?