Ворожіння на Водохреще PDF Друк e-mail
Новини - Мода, Краса і Стиль

Про ворожіння на Хрещення Господнє начулися сьогодні всі, хто навчався в середній школі і читав класиків, адже саме з робіт поетів і письменників слов’янського походження (насамперед – росіян і українців) багато хто з нас дізналися про традиції “водохресних вечорів”, коли молоді люди ( частіше – дівиці, але іноді і хлопці), збиралися в будинку і при світлі свічок здійснювали ритуали ворожильних властивостей, намагаючись тими чи іншими методами випитати у вищих сил свою долю: Хто за кого заміж піде? Скільки дітей мати буде? Чи багато буде жити? Чи здійсниться задумане бажання? А крім цього в старовину часто читали змови на Різдво на залучення любові і грошей.

Історія свята і водохресних ворожінь

Славне християнське свято Хрещення Господнього або Богоявлення святкується нашим народом щорічно дев’ятнадцятого січня (хоча за старим календарним стилем святкування цієї події припадало на шосте січня). Втім, насправді, цей особливий церковний день має більш давню історію, йдучи своїм корінням далеко в язичницькі часи. Колись давно нинішнє Хрещення було останнім днем з дюжини, в які праслов’яни молили своїх богів про врожай, силі і благоденство. У християнській ж традиції щось від цього ритуалу також залишилося. Принаймні, святкування Хрещення підсумовує такий щорічний етап життя наших предків, як святки, що починалися в ніч на Різдво і тривали дванадцять днів.

Саме святочні ворожіння вважалися найсильнішими і правдивими за своїми передбаченнями долі, але самими “особливими моментами” для цих цілей служили початок святок – ніч з шостого на сьоме січня (Різдво), середина святок – ніч з 13 на 14 січня (Василів Вечір) та кінець святок – ніч з 18 на 19 січня (Хрещення).

На Русі Хрещення любили всі – це був час сильних морозів і снігу, коли всі жителі сіл і міст виходили до найближчих водойм, рубали ополонку-йордань і занурювалися в ній, а потім святили воду. У свою чергу, для молоді свято також було гарною можливістю побути “рядженими” і взяти участь в “водохресних ворожінях”.

Підготовка до ворожіння

Підготовчі заходи і в давнину, і зараз являли собою важливий етап всієї ворожильної процедури. Оскільки і від самого настрою ворожбитів і від їх внутрішньої готовності до пізнання, а також прийняття своєї долі, безпосередньо залежали результати ворожби. Що ж необхідно зробити перед тим, як приступати до розкладання карт або здійсненню будь-якого іншого ворожіння під Водохреще?

Слід позбутися від одягу з вузлами, одягнути щось просте і просторе, що не сковує тіло. У старовину дівчата повинні були зняти з себе пояси,  бажали одягнути будь-які аксесуари та будь-який одяг, яка буде стягувати тіло і не давати йому свободи.
Також потрібно розпустити волосся, навіть якщо воно укладене в чарівну зачіску. Як водиться, волосся – потужний концентратор людської енергії і якщо вони зібрані в косу, складені в зачіску, стягнуті в хвіст або, хоча б, просто заколоті, – це значно підвищує ймовірність того, що ворожачий не буде повністю відкритий до майбутніх водохресних ритуалів.
На довершення всього вищесказаного слід зазначити, що ворожіння завжди вважалися якщо не святотатством, то порушенням встановлених правил, адже люди, що їх здійснювали, наважувалися дізнатися те, що людині в принципі знати не належить. Тому, остерігаючись кари божої за свої справи, ворожилі дівчата намагалися прибрати в водохресний вечір з приміщення, відведеного для “нечистих” ритуалів, всі нагадування про свою відповідальність за цей гріх перед вищими силами – вони знімали хрестики з шиї, завішували ікони, а по завершенні заходу читали молитви і вмивалися святою водою, намагаючись нейтралізувати ефект “чортівні”.

До речі, дуже гарним приводом гадати в Хрещення була також можливість ранкового обмивання в ополонці, яке автоматично знімало з людини всі накопичені ним гріхи.

Ворожимо на майбутнього чоловіка

Поворожити на судженого – найперша справа під час будь-яких видів ворожби, тому як мало кого з дівчат-небудь цікавить більше, ніж майбутня любов, весілля і сімейне життя. Способів дізнатися все це існує безліч. Ось парочка з них:

Блондин, брюнет чи рудий?

Дізнатися якої “масті” буде улюблений можна завдяки нескладному ворожінню з гребінцем. Для цього потрібно на ніч підвісити в сараї (у сучасних умовах можна і на сходовому майданчику) самий звичайний гребінець (бажано, не жіночу щітку для волосся, а звичайну пластмасову гребінець чоловічого типу). Після розміщення артефакту слід лягати спати, а рано вранці відправлятися до гребінця і постаратися знайти в ній волосок або його подібність. Якого кольору буде в ній волосся – такого і нареченого доля приведе.

Хто за професією?

Добрі відгуки залишають дівчата ще про один спосіб заглянути в своє сімейне життя. Це ворожіння на професію нареченого. Для цього зазвичай в старовину бралися предмети, які позначали різні професії: хліб або земля – праця селянина, псалтир – священика, посуд – ремісника, коштовності – купця і т.д. Сьогодні можна покласти більш сучасні речі, однак ворожилам обов’язково слід попередньо домовитися, що кожна з цих речей буде символізувати (притому, бажано, щоб обрані предмети відображали весь спектр професій, а не тільки декілька найбільш популярних на сьогоднішній день). Також в купу до цих речей кладеться просте кільце, яке буде позначати швидке весілля. Тепер можна приступати до ворожіння:

Відібрані предмети-символи різних професій збирають воєдино в яку-небудь ємність
Потім ворожбиті дівчині зав’язують очі і садять її на стілець
При цьому, предмети з ємності поміщають на стіл, попередньо добре їх перемішавши
Гадаючі просять вибрати навмання з купи речей на столі якусь одну
Предмет, що позначає яку професію вона вибере – за такого чоловіка і піде.

Як звуть нареченого?

І, звичайно, не обійтися, без з’ясування імені чоловіка. Для цього пропонується набрати в звичайну столову ложку киселю, потім вийти з нею з дому на вулицю і тихенько говорити при цьому наступне: “Милий мій, суджений мій, прийди кисіль разом їсти!”. Хто перший зустрінеться на вулиці – у того потрібно дізнатися ім’я – так буде звати чоловіка (якщо зустрінеться хлопець / чоловік) або його мати (якщо зустрінеться дівчина / жінка).

Чи бути в майбутньому році багатству?

Якщо найбільше з усіх нагальних питань турбує саме фінансове, значить, це гадання цілком може припасти до двору, ну а щоб залучити гроші, використовуйте змову на багатство і успіх. Оскільки предмет, що з’ясовується має відношення до багатства, то і ворожити потрібно на гроші, причому, для цього зовсім немає необхідності брати великі купюри, достатньо буде монетки (тільки не самого дрібного номіналу). Принцип ворожіння дуже нагадує маніпуляції наперсточників, однак, як стверджують бувалі віщуни, метод цей майже ніколи не знає збоїв, особливо в тих випадках, коли гадающий дійсно дуже прагне до фінансової стабільності та незалежності.

Для проведення процедури потрібно взяти три самих звичайних глибоких тарілки, а також ту саму дрібну монетку
Всі тарілки перевертаються, гадаючий виходить з кімнати
Тим часом, третя особа, у відсутності тієї людини, яка ворожить на своє багатство, розміщує монету під однією з тарілок
Потім в кімнату повертається гадаючий і навмання вибирає одну з ємностей
Якщо під обраною тарілкою виявляється монетка – значить, в прийдешньому році є великий шанс розбагатіти.

У разі, коли з першої спроби монетку знайти не вдалося, можна вибрати тарілку ще раз, якщо і тоді не пощастить – значить, рік буде бідним, а якщо друга спроба принесе успіх, значить, грошенята у ворожбитів таки будуть водитися, просто не великих кількостях.

Вся правда про майбутніх діток

Дане ворожіння здійснюється на дитину, яка народиться в майбутньому у тієї чи іншої дівчини. При його проведенні можна дізнатися – чи будуть у ворожбитів діти взагалі і, якщо будуть, то – якої статі.

Для ворожіння береться звичайне колечко, воно опускається у воду, а потім прив’язується на нитку.
Ворожбита повинна витягнути свою ліву руку, а одна з дівчат повинна піднести до її руки нитку з кільцем на ній. Потім слід поспостерігати за рухами кільця. Якщо воно буде ходити по колу – значить, у дівчини народиться дівчинка, а якщо нитка буде розгойдувати кільце з боку в бік – значить, слід чекати хлопчика. А ось якщо предмет застигне і гойдатися не буде – то й дітей чекати не доведеться.

Збудеться чи не збудеться?

Одними з найпопулярніших водохресних видів ворожби залишаються ворожіння на бажання. Здійснити їх можна декількома способами:

Кішка – виконавець бажань

Для цього типу ворожіння слід спершу згадати якесь бажання або задати питання, відповідь на яке може бути однозначна – тільки так чи ні. Після того, як бажання сформульовано – звуть кішку, пильно спостерігаючи за її поведінкою. Якщо вона ступає в кімнату спочатку лівою лапою, а потім правої – значить, ймовірно, задумане збудеться (відповідь – так), якщо ж вона спочатку перенесе через поріг праву лапку – то, на жаль, бажанням не збутися.

Ворожимо на насінні

Треба взяти жменю насіння (будь-якого типу – гарбузових, соняшникових, інших) і кинути перед собою на стіл, подумки загадавши бажання. Потім насіння збираються всі до єдиної і ретельно перераховуються. Якщо в результаті їх буде непарна кількість – то бажанням ніяк не збутися, якщо ж парне – то слід очікувати якнайшвидшого його виконання.

Ворожба на листочках

А ще можна написати всі свої бажання на маленьких листочках і помістити їх під власну подушку на сон прийдешній. Вранці ж, ледве розкривши очі, не підхоплюватися з ліжка, а обережно полізти рукою під подушку, перемішати там папірці і витягнути три навмання. Які з побажань в руках залишаться – таким і призначається здійснитися.


 

Ми розміщені:

Location

місто Косів,
Івано-Франківська обл.,
78600, Україна

+380.97.688.1126 ( t )
+380.34.782.2198 ( f )
[email protected] ( e )
Головна Новини Ворожіння на Водохреще