Топ-10 фактів про джинси PDF Друк e-mail
Новини - Мода, Краса і Стиль

Джинси – один з найпопулярніших предметів гардероба, історія якого налічує безліч цікавих фактів. Ось деякі з них:
1. Тканина, з якої виготовляються джинси, має свій секрет – особлива палітурка ниток, зовнішні з яких пофарбовані, а нижні – ні. Ця структура деніму і надає виробу фірмовий «потертий» вид.

2. Індіго – основний барвник джинсової тканини, спочатку готувався на попелі. Таке фарбування не коштувало особливих витрат, а тому джинси були цілком доступним задоволенням.

3. Вперше джинсові вироби згадуються в англійських портових книгах XVI століття. Тоді до Великобританії ввозили денім з Генуї для виробництва штанів і збуту по всій Європі.

4. Винахідником сучасних джинсів вважається Лівай Стросс, що змінив ім’я на Леві Страусс після переїзду до Америки. Саме йому прийшла в голову ідея об’єднати дешеву міцну тканину і зручний фасон. Сьогодні обсяг річних продажів його компанії Levi Strauss & Co. складає 7 мільярдів доларів.

5. У 1941 році звичний дизайн джинсів зазнав зміни: було вирішено прибрати мідну заклепку в області паху. А турбувало шанувальників джинсової моди шкідливиа властивість цієї деталі розжарюватися біля багаття.

6. Особливу популярність цим «робочим штанам» в кінці 50-х забезпечив гуру «бітників» Оззі Озборн, завдяки якому джинси міцно влилися в молодіжний стиль.

7. Наступними законодавцями джинсової моди стали хіпі. Вони прикрашали вироби різними намистинами, нашивками, вишивкою та стразами – деталями, які популярні й донині.

8. Дебютом джинсів на модному подіумі став показ дизайнера Луї Ферро в кінці 60-х років, який представив моделі щедро розшиті стразами. Згодом, джинсовий стиль став джерелом натхнення для багатьох модельєрів.

9. У Радянському Союзі мода на джинси з’явилася під час Міжнародного фестивалю молоді та студентів у 1958 році. Закордонна новинка тоді миттєво впала в око юної радянської братії.

10. Виробники джинсів витрачають 2 мільйони доларів в рік на пемзу для обробки джинсової тканини. Цей важливий ресурс вони привозять із Туреччини, Греції та Мексики.


 

Ми розміщені:

Location

місто Косів,
Івано-Франківська обл.,
78600, Україна

+380.97.688.1126 ( t )
+380.34.782.2198 ( f )
[email protected] ( e )
Головна Новини Топ-10 фактів про джинси