Топ-10 найбільш солоних продуктів PDF Друк e-mail
Новини - Мода, Краса і Стиль

Сіль – це не просто приправа, вона відіграє найважливішу роль в обміні речовин. Однак люди часто споживають більше солі, ніж їм потрібно. В результаті чого значно підвищується ризик серцевих нападів і розвитку гіпертонії. Щоб уникнути цього, слід відмовитися від 10 самих солоних продуктів.
 
Скільки потрібно споживати солі?

Добова потреба в солі становить 1,5-4 г. В умовах жаркого клімату люди споживають більше солі, так як вона затримує воду. Міністерство охорони здоров’я США дотримується іншої думки. Як вважають американські експерти, потрібно їсти не більше 2,3 г (столова ложка). На початку 2009 року канадські вчені озвучили цифри і того менше – 0,5 г (Canadian Medical Association Journal). На їхню думку, сіль винна в 30% випадків гіпертонії на всій планеті, яка є причиною 9% випадків інфарктів міокарда.

1. Чіпси

Перше місце в нашому рейтингу займають очевидні сольові рекордсмени. 30 г чіпсів містять 149 мг солі. Їх колеги по шкідницької цеху з Німеччини – солоні кренделі  – містять 385 мг солі. Рад тут ніяких, хіба що просто викресліть зі свого раціону ці продукти раз і назавжди.

2. Заморожені обіди

Швидко, легко і дуже солоно. 150 г курки з рисом можуть містити більш 787 мг солі. Щоб упевнитися в цьому, уважно прочитайте упаковку. На жаль, за українськими стандартами на етикетці продукту вказуються тільки калорії, білки, вуглеводи і жири. Інформація про зміст солі зустрічається не дуже часто – лише порядні компанії вказують цю цифру.

3. Сухі сніданки

Несподівано, вірно? Однак деякі види сухих сніданків з додаванням клітковини можуть містити до 360 мг солі. Залишається тільки дивуватися – навіщо в продукті, який ми заливаємо молоком, стільки солі?

4. Овочеві соки

Пакетовані овочеві соки містять купу солі – до 653 мг на кружку. Особливо багато солі в томатному соку, де сіль виступає в ролі консерванту. Хороша новина в тому, що виробники соків часто вказують вміст солі. Спробуйте робити овочеві соки самостійно.

5. Консервовані овочі

Овочі з банок можуть стати відмінною заміною свіжим. На жаль, вони часто поставляються в соусах або в «власному соку», які містять велику кількість солі. Наприклад, жменю консервованої кукурудзи може містити до 720 мг солі. Щоб позбавитися від неї, просто сполосніть овочі під водою. Можна спробувати замінити консерви на заморожені овочі – зазвичай вони йдуть без солі.

6. Оброблені м’ясні продукти

Мова йде про шинку, окости, які часто поставляються в целофановій упаковці. 2 шматочки такого м’яса можуть побити всі рекорди за змістом солі – 362 мг! Ми радимо вам взагалі відмовитися від оброблених м’ясних продуктів на користь свіжої яловичини або курки.

7. Готові супи
 
Кружка гарячого ароматного супу може містити до 900 мг солі. Звичайно, якщо ви не приготували його самі.

8. Соуси

Соуси надають їжі бажаний смак, але за який рахунок! Столова ложка соєвого соусу містить просто безсоромну кількість солі – 1024 мг. Соус теріякі з японської кухні містить майже 700 мг солі. Столова ложка кетчупу – 167 мг. Готовий соус для спагетті – до 525 мг. Поміняйте все це «неподобство» на яблучний оцет або лимонний сік.

9. Спеції

Іноді виробники кладуть сіль в готові суміші. Не купуйте їх, віддайте перевагу приправам без добавок.

10. Горішки

Смачні корисні горіхи стають справжніми гнобителями здоров’я людини, коли посипаються величезною кількістю солі. Маленька упаковка смаженого арахісу містить 230 мг солі. Купуйте горіхи на вагу, в такому  вигляді вони рідко продаються солоними.


 

Ми розміщені:

Location

місто Косів,
Івано-Франківська обл.,
78600, Україна

+380.97.688.1126 ( t )
+380.34.782.2198 ( f )
[email protected] ( e )
Головна Новини Топ-10 найбільш солоних продуктів