10 цікавих фактів про сновидіння PDF Друк e-mail
Новини - Мода, Краса і Стиль

Сни – це те, що розбурхує кращі уми людства вже сотні, тисячі років. Сни – це те, що не може пояснити офіційна наука, хоча і дуже старається. Багато людей вірять в те, що сни можуть показати наше майбутнє, причому не тільки найближче. Так, звичайно, вчені прагнуть пояснити всі загадки снів, проте багато чого ще залишається за межею розуміння. Як би там не було, ми не збираємося сперечатися про те, що собою являють сни – просто приведемо найцікавіші факти про сновидіння.

1. Сліпі люди бачать сни

Правда, це характерно тільки для тих людей, хто втратив зір з тієї або іншої причини. Якщо людина народилася сліпою, то вона не зможе бачити сни, їй сняться звукові і “запахові” сни. Люди з “придбаною” сліпотою бачать сни, як і всі інші – і чорно-білі, і кольорові, всякі.

2. Людина забуває близько 90% всіх своїх сновидінь

Власне, ми не збираємося дивувати когось цим фактом – всі люди знають, що запам’ятовується дуже небагато сновидінь. Просто цікаво, що забувається не третина, і не половина снів, цілих дев’яносто відсотків! Уявляєте, скільки цікавих речей забувається? Напевно, деякі люди багато що б віддали за те, щоб пам’ятати свої сни. А ще було б цікаво переглядати сни інших людей. Залишилося тільки почекати трохи для розвитку нейрохірургії і нанотехнологій.

3. Сни бачать усі

Звичайно ж, ми бачимо різні сни, оскільки всі люди різні. Однак, як вже говорилося вище, забувається близько 90% сновидінь. Це середньостатистичне значення, тобто деякі люди запам’ятовують сни краще, ніж інші, але є і нещасні, хто взагалі не пам’ятає своїх сновидінь. І ось такі люди розповідають своїм друзям і знайомим, що взагалі снів не бачать. Насправді, це не так.

4. Сни запобігають нервовим зривам

Сновидіння є віддзеркаленням наших бажань – як свідомих, так і підсвідомих. Саме сни допомагають зберігати нашу нервову систему в порядку. Не так давно психологи провели експеримент, де добровольцям спати дозволяли по 8 годин, однак будили їх тоді, коли наступала “сновидінна” фаза. Через деякий час волонтери почали галлюцинувати в звичайний час доби, нервувати без причини, проявляти агресію.

5. У снах ми бачимо тільки тих людей, яких ми де-небудь бачили

Мозок не «вигадує» нові персонажі. Ви сумніваєтеся? Насправді, давно доведено (правда, доказ цього ми тут приводити не будемо), що всі люди, які сняться людині, коли зустрічалися цій людині. До прикладу, в сорок років нам може приснитися людина, яка заправляла автомобіль нашого дідуся 35 років тому. За все своє життя ми бачимо тисячі людей, які потім можуть нам снитися.

6. Деякі люди бачать чорно-білі сни

Так, сни бачать всі, проте приблизно 12% людей бачать чорно-білі сни. Поки що вчені не можуть зрозуміти, чому так відбувається, однак факт залишається фактом – є люди, які ніколи не бачили кольорових снів.

7. Сни – не завжди те, що вони собою являють

Так, трошки незрозуміло сказано, проте про такі дивні і таємничі речі, як сни, не можна виразитися особливо ясно. Сон – це своєрідна символічна мова, якою наша підсвідомість спілкується з нашою свідомістю. Більшість снів, які ми бачимо, виражають ту або іншу емоцію.

8. Некурящі люди бачать більш яскраві сни

Ось цікавий факт – люди, які кинули курити, бачать набагато яскравіші сни, ніж курці, або ті, хто ніколи не курив. Був проведено спеціальне опитування, в ході якого з’ясувалося, що завзяті курці, які кинули палити, бачать дуже яскраві сни. До речі, сни про куріння такі люди бачать набагато рідше, ніж звичайні сновидіння.

9. Зовнішні чинники впливають на наші сни

Дійсно, ми часто бачимо в наших снах те, що можуть навіяти сторонні звуки, запахи, дотики, температура кімнати, де ми спимо, або навіть жорстка подушка. Все це, так чи інакше, впливає на сон, як фізіологічний процес, так і на сновидіння.

10. Тіло людини «паралізовано», коли вона спить

Це дійсно так. Наш мозок намагається відключити центри руху і фізичної активності, щоб не пошкодили самому себе, рухаючись уві сні.

А ось і трошки додаткових фактів:

- Коли ми хропимо, сни не сняться;

- Якщо ви прокинулися під час фази, коли сновидіння найбільш яскраві, швидше за все, такий сон добре запам’ятається.


 

Ми розміщені:

Location

місто Косів,
Івано-Франківська обл.,
78600, Україна

+380.97.688.1126 ( t )
+380.34.782.2198 ( f )
[email protected] ( e )
Головна Новини 10 цікавих фактів про сновидіння