Як подолати сімейну кризу? PDF Друк e-mail
Новини - Мода, Краса і Стиль

Перший поцілунок, побачення, знайомство з батьками … і кожен з нас свято вірить, що це назавжди, що любов триватиме вічно – і ось вже день весілля, квіти і нескінченна радость від того, що ви разом, що поруч, шалено щасливі, і здається, що так буде завжди …

Уявляю, яке роздратування випробували б молодята, якби хтось в цей радісний момент повідомив їм, що попереду як мінімум 7 – 8 криз шлюбу, і всі вони будуть нелегким випробуванням. Але ці проблемні ситуації – кризи – вимагають від сім’ї ухвалення відповідних рішень, тому кожен повинен бути обізнаний про їх настання. Хто попереджений – той озброєний.

Взагалі, кризи «закладені» в алгоритмі існування будь-якої сім’ї. Деякі з них так і називаються – «кризи розвитку», і пов’язані вони з етапами сімейної еволюції. Початок спільного життя, народження первістка, народження другої і наступних дітей, перший рік у школі, підлітковий період і догляд дитини з сім’ї батьків … Інші відносяться до «форс-мажорних обставин» – так звані стресори. Психологи ще називають їх впливом ззовні. Ця категорія проблем представлена в такому розмаїтті, що перерахувати всі можливі варіанти просто неможливо. Причому тут важливо відзначити, що в кожній сім’ї різні кризи можуть виявлятися по-різному.

Розглянемо закономірні кризи розвитку:

1. Криза першого року шлюбу. Психологи відзначили цікаву закономірність: як тільки ставиться штамп в паспорт, обидва молодих своєрідний штамп приносять і в свою сім’ю, і обидва намагаються побудувати своє сімейне життя за зразком своїх батьків. Але як показує практика, навіть цивільний шлюб не уникає цієї кризи, тільки тут він наступає на кілька місяців пізніше, але з тих же причин, а саме: відмінності у смаках, поглядах, характерах, різні уявлення про роль чоловіка і дружини. Притирання характерів може відбуватися достатньо болісно для обох, але цей процес неминучий, і кожному треба зрозуміти: з’єднавшись з наступним партнером, ви зіткнетеся з тими ж проблемами. Головне, що слід запам’ятати для цієї кризи – поступаючись, залишайтеся собою!

2. Криза трьох-чотирьох років шлюбу. Для мене саме він був найважчим. Зазвичай у цей період в сім’ї вже з’являється дитина, і криза пов’язана з втомою батьків, а також з тим, що їм часто важко звикнутися з новою соціальною роллю, але не тільки. Ми вже говорили про еволюцію любові як почуття, і важливо знати, що саме на 4 рік сумісного життя доводиться чергова трансформація любові, від палкої закоханості вона переходить до ніжності і прихильності, але дуже важливо, ставши мамою і татом, називати один одного тільки по імені . Запам’ятайте краще, що ви можете зробити для вашої дитини – це побудувати міцні відносини з його іншим батьком.

3. Криза семи років шлюбу. B цей час в родині вже все налагоджено: побут, відносини, спілкування, робота. Статистика свідчить, що на даному етапі сімейного життя ініціаторами розлучення найчастіше стають жінки. Чоловік і дружина вже давно переситилися один одним. Саме в цей період вони можуть заводити зв’язки на стороні. Але чоловік не може швидко і легко зруйнувати те, що у нього є: будинок, сім’я, звичний спосіб життя. Чоловік дуже цінує свою працю, свої зусилля, які знадобилися для створення всього цього. Дружина може недоотримувати від нього ласки, уваги, але він поважає і цінує її як матір своїх дітей, як жінку, з якою живе під одним дахом. Єдиний вихід для жінок – це екстрим у стосунках. Допоможіть дружині! Ви можете купити їй нову сукню, підказати який колір волосся більше підійде, зводити в ресторан, влаштувати веселі вихідні на дачі з друзями. Головна ваша мета – показати їй, що вона, в першу чергу, жінка, і тільки потім мати ваших дітей.

4. Криза чотирнадцяти років шлюбу. «Сивина в бороду, біс у ребро», – так говорять про чоловіків, які, проживши в міцному шлюбі більше десяти років, починають активно ходити «наліво», і навіть іноді кидають сім’ю. Ось ви і помінялися ролями, оскільки жінка в цей час, навпаки, дуже цінує своє сімейне вогнище. Тому, щоб зберегти сім’ю, необхідно оцінити роль сім’ї для вас і згадати, як ви боролися за сімейне щастя в кризу семи років шлюбу.

5. Криза двадцяти п’яти років спільного життя, якраз до срібного весілля. Діти виросли, кар’єра зроблена. А що далі? Багато людей в цей період втрачають сенс життя. Дорослі діти турботи не вимагають. Онуків ще немає. На роботі готуються до вашого виходу на пенсію, а на арену вийшли молоді та енергійні люди. Все це веде не до розлучення як такого (важко перекреслити разом двадцять років), але до фактичного розпаду шлюбу. Найчастіше це відбувається з тими парами, хто бачив сенс життя і спільного існування тільки в дітях. Але ж спочатку вони познайомилися, полюбили один одного і одружилися зовсім не заради дітей. Діти – лише один з етапів сімейного життя. Вони приходять у ваше життя і йдуть з неї у свою власну. А ви залишаєтеся. І шлюб залишається. Зате можу втішити – криз більше точно не буде, а взагалі – багато людей все життя мріють про свободу, але, отримуючи її, не знають, що з нею робити. Подумайте, про що ви мріяли, чим хотіли зайнятися? У вас тепер все життя попереду.

Сімейні кризи трапляються далеко не у всіх сім’ях, а якщо все ж таки і відбуваються, то зовсім не обов’язково в вищезазначені терміни. Пам’ятайте: головне – сімейна криза пережити. А взагалі криза – нехороше слово. Холодне, неприємне, важке. А переживати його ще неприємніше, особливо якщо він стосується відносин з найближчими людьми. Але, пройшовши крізь кризу, ваші стосунки стануть кращими і міцнішими. Адже сім’я покликана давати сили, а не віднімати їх.

Універсального рецепту сімейного щастя не існує. Але є якась формула – такий собі звід порад, яку приписують відомому лікарю людських душ Оноре де Бальзаку.

Плекайте і бережіть сім’ю, але не забувайте про себе. Допомагаючи домочадцям, не звалювати на себе їх проблеми. «Пропускайте» їх через себе, але не дозволяйте їм лягати непосильним вантажем на плечі. Поступаючись, залишайтеся собою. Слухайте інших, але вірте собі. Якщо щось вас обтяжує, говоріть про це.

І найголовніше. Людське серце обдароване приголомшливою здатністю, про яку дуже часто забувають. Воно може любити. Згадайте про це і любіть: себе, своїх близьких і життя – у всіх її проявах.


 

Ми розміщені:

Location

місто Косів,
Івано-Франківська обл.,
78600, Україна

+380.97.688.1126 ( t )
+380.34.782.2198 ( f )
[email protected] ( e )
Головна Новини Як подолати сімейну кризу?