Що краще очки чи контактні лінзи? PDF Друк e-mail
Новини - Мода, Краса і Стиль

Ви дивилися фільм «Невловимі месники»? Пам’ятайте гімназиста Валерку і жест, яким він весь час поправляє сповзаючі окуляри? Жест цей не випадковий – він дуже типовий для очкариків.

При всьому розмаїтті оправ, при всьому прогресі техніки і скажених цінах обзавестися окулярами, які підійшли б вам на 100%, не так-то легко. Продавці бадьоро запевняють вас, що ви можете вибрати будь-яку оправу і будь-яке скло – за ваші гроші вам все підженуть, сцентруют, і буде вам щастя. А в реальності …

То окуляри погано тримаються на переніссі – сповзають вниз, і вам весь час доводиться їх поправляти. То носоупори – ці прозорі штучки на металевих стеблинках – на ніс тиснуть. Те модна вузька оправа закриває вам огляд і поле зору у вас стає з п’ятак шириною. Але найпоширеніша біда – це коли ви при замовленні назвете вашу міжцентрову відстань (або вам її виміряють), її запишуть, і все йде в роботу. Оптик при виготовленні підганяє скло так, щоб оптичні центри лінз опинилися на вказаній відстані один від одного, ви одягаєте окуляри, вони тихо прісповзають на півсантиметра, і оптичні центри лінз виявляються не там, де вони мають бути – навпроти ваших зіниць, а десь в стороні. В результаті ви дивитеся не через лінзу з запропонованими вам діоптріями, а через невідомо що.

Переконати оптиків, що оправа – стандартна, а фізіономія у вас – єдина і неповторна, що одна і та ж оправа на різних людях сидить по-різному і що при індивідуальному замовленні потрібно не виконувати стандарт, а зробити окуляри саме за вашою міркою, буває досить важко – хто зайвої мороці радий? Тим не менш, це можливо – спробуйте.

Для цього потрібно надіти обрану вами оправу і відзначити на прозорі вставці, де саме виявляться ваші зіниці. Саме там і повинні виявитися після центрування оптичні центри лінз, і ви будете носити окуляри з тією кривизною і заломлюючою силою, яку вам лікар прописав.

Звичайно, можна всього цього уникнути, почавши носити контактні лінзи. Але там є свої «радощі», і головна з них – та, що дітям до 14-16 років лікарі взагалі їх одягати не радять.

«Заснув у лінзах – два дні не міг очі відкрити. Ворогові не побажаю »- скаржиться в Інтернеті один з користувачів. Найчастіше неприємності відбуваються через неправильне користувань – більшості потрібен якийсь жорсткий урок, щоб дотримуватися всіх правил і обмеження, а їх чимало. Не рекомендують носити лінзи при багатьох захворюваннях (грипі, ГРЗ, діабеті); не можна відкривати очі під душем – лінзу може просто змити; не можна допустити, щоб на лінзу потрапили краплі шампуню, мила або туші; не можна носити лінзи в загазованих, сильно запилених і просто в дуже прокурених приміщеннях … та багато чого ще не можна.

Лінз, звичайно, зараз безліч – м’які і жорсткі, одноразові і для багатогодинного носіння, прозорі та Експоцентр. Виставка інновацій і винаходів кольорові і т.д., і т.п. Знову-таки потрібно підібрати лінзи по собі у відповідності з вашим способом життя, прикинувши, скільки годин поспіль можете ви їх носити, не знімаючи, який догляд в змозі забезпечити і т.п. На думку багатьох лікарів, головна біда при користуванні лінзами – переношування, тобто багатогодинне користування, не передбачене для даного типу лінз. І щоб цього уникнути, безпечніше все-таки мати в запасі все ті ж старі добрі окуляри.

Офтальмологи пророкують, що двадцять перше століття – століття короткозорих. Очі ми всі експлуатуємо безсовісно і безграмотно: вдень – робота (та ще в багатьох на комп’ютері), увечері – телевізор, всі – поблизу, всі – в межах декількох метрів. Вправ для очей не знаєте і знати не хочете, профілактика зводиться до легкого вживання чорниці влітку і розмов про те, що от треба би …

А може, все-таки зберетеся і почнете?


 

Ми розміщені:

Location

місто Косів,
Івано-Франківська обл.,
78600, Україна

+380.97.688.1126 ( t )
+380.34.782.2198 ( f )
[email protected] ( e )
Головна Новини Що краще очки чи контактні лінзи?