Чому потрібно вживати менше солі? PDF Друк e-mail
Новини - Мода, Краса і Стиль

Кухонна сіль – єдина мінеральна сіль, яку кожна людина регулярно додає в їжу. Сіль завжди була одним із самих апетитних елементів їжі. Вживати несолону їжу – це не завжди смачно, але сіль шкідлива, і особливо для серцево-судинної системи.

Здоровим людям можна вживати сіль, але в певних кількостях – це не більше 5 г або 1 чайної ложки на добу. Але якщо людина хвора на гіпертонією, нирковою недостатністю, діабетом або остеопорозом, то цю кількість потрібно скоротити вдвічі. Також відомо, що натрій може зменшувати дію деяких медичних препаратів, які використовують для лікування цих захворювань.

На прилавках магазинів багато продуктів містити велику кількість солі – це копченості, ковбаси, сири, заправки для салатів, майонези, кетчупи, сухарики, чіпси, солоні горішки і навіть у деякі приправи. І саме з цими, далеко не самими необхідними продуктами, ми споживаємо велику частину солі на добу.

Щоб контролювати споживання солі, необхідно:

- Уважно читати етикетки на продуктах, які купуєш;

- Купуй продукти в чистому вигляді, щоб самому приготувати їх вдома – м’ясо, рибу, овочі;

- Відмовся від напівфабрикатів, їжі швидкого приготування, фаст-фудів, консервованої магазинної їжі та продуктів з підсилювачами смаку і добавками, наскільки це можливо;

- Додавай сіль в кінці приготування, а ще краще – вже в готову страву на тарілці;

- Їжу, яку готуєш в будинку, приправляй спеціями, купленими окремо, а не у вигляді композиції із спецій, які продаються в магазинах і вже містять сіль;

- Якщо «перебрав» з солоною їжею, постарайся відновити баланс, вживаючи більше овочів і фруктів.

Саме так ти зможеш контролювати кількість солі, яку отримує твій організм разом з їжею.


 

Ми розміщені:

Location

місто Косів,
Івано-Франківська обл.,
78600, Україна

+380.97.688.1126 ( t )
+380.34.782.2198 ( f )
[email protected] ( e )
Головна Новини Чому потрібно вживати менше солі?