Як в Україні святкують Різдво? PDF Друк e-mail
Новини - Мода, Краса і Стиль

В Україні святкування Різдва починається на Святий вечір – 6 січня. Вечірня трапеза напередодні Різдва супроводжується багатьма традиціями й обрядами. Напередодні Різдва церква пропонувала строгий піст – цілий передріздвяний день віруючим не можна було їсти й пити. Вечеря на Святий вечір була для них першою трапезою цього дня – і закінчувався 40-денний передріздвяний піст. За стіл можна було сідати з появою на небі першої зірки, в пам’ять про Віфлеємську зірку, що сповістила пастухам про народження Христа.

Головними стравами на український Святвечір є «кутя – пшенична або рисова каша з медом, маком та родзинками, та узвар – компот із сухофруктів. Всього на столі в Святий вечір має бути 12 пісних страв, серед яких за старих часів готували пісний борщ з грибами, горох, капусник, рибні страви, вареники з капустою, кашу гречану, голубці з рисом, пісні млинці, гриби, пироги.

У перший день Різдва – 7 січня, в гості майже не ходили. Лишень одружені діти (з невісткою чи зятем) повинні були відвідати після обіду своїх батьків, говорили, що везуть «дідові вечерю». Здавна в Україні на Різдво колядували – співали колядки. Колядки – величальні обрядові пісні зимового циклу – популярні і в сучасній Україні.

Також серед молоді поширені різдвяні ворожіння. В Україні вважається, що саме в «святі» дні можна найточніше передбачити майбутнє. Тому дівчата користуються моментом і прагнуть передбачити свою долю.


 

Ми розміщені:

Location

місто Косів,
Івано-Франківська обл.,
78600, Україна

+380.97.688.1126 ( t )
+380.34.782.2198 ( f )
[email protected] ( e )
Головна Новини Як в Україні святкують Різдво?