Як у Європі зустрічають Новий рік? PDF Друк e-mail
Новини - Мода, Краса і Стиль

В Європі,яка є більш близькою і зрозумілою для нас, ніж Азія, Новий Рік святкується 1 січня. Це свято тут як-би продовження Різдвяного свята, яке відзначається 25 грудня. В Європі на святкуванні Нового року позначаються традиції християнства, традиції Стародавнього Риму і поганські традиції конкретного народу. Тому святкування Нового року, в цілому схоже, але трохи відрізняється в різних країнах.

Римляни відзначали Новий Рік 1 березня, поки Юлій Цезар не ввів новий календар і Новий Рік став святкуватися 1 січня. Місяць січень отримав свою назву від дволикого бога Януса. Бог дивиться назад на минулий рік і вперед, на наступаючий. Цезар вважав, що цей місяць буде символічними дверима року. У стародавньому Римі під час святкування Нового Року весь народ бенкетував, раби пили разом з господарями. Святкування було дуже вражаючим.

Згодом християни почали святкувати різдво 25 січня, а на Новий Рік як раз доводилося «обрізання господнє» – на восьмий день після народження, коли Ісус отримав своє ім’я. Новий Рік у Європі святкується як-би в продовження Різдвяних свят.

У різних країнах Європи традиції зустрічі Нового Року трохи відрізняються.

В Англії Новий Рік в основному обходиться без подарунків. Традиційно про прихід Нового Року сповіщає головний дзвін – Біг Бен. Він починає дзвонити навіть раніше півночі, але дзвін приглушений, так як дзвін закутаний у спеціальну ковдру, однак рівно о 12 годині ковдру зривають і дзвін дзвонить у всю потужність, сповіщаючи про прихід Нового Року. Двері будинків у всій Англії відкриваються, щоб впустити в будинок новий рік. Вважається, що закохані, щоб не розлучитися в майбутньому році, повинні поцілуватися під гілкою омели.

До французьких дітлахів в новорічну ніч приходить Пер Ноель – французький Дід Мороз і кладе кожному з них подарунок в черевичок. У новорічний пиріг запікали біб, і кому діставався шматок з бобом – отримував титул бобового короля і всі підкорялися його наказам у святкову ніч. У це свято французи їдять і п’ють. Господар-винороб повинен цокнутися з бочкою вина, щоб в майбутньому році був хороший урожай.

У Польщі, Чехії, Німеччині та деяких інших країнах – день 31 січня назвали на честь Святого Сильвестра – римського єпископа, який помер у переддень Нового року в IV столітті н. е.. Довгий час люди святкували і Новий Рік та день Св. Сильвестра, що дуже не подобалося католицькі церкві. І ось настав 1000-й рік, коли чекали кінця світу. Говорили, що з моря повинен виповзти змій Левіафан, який проковтне всю Землю, і ось Святий Сильвестр в невидимій битві переміг змія. З тих пір Новий Рік називають ще й Сильвестром. Це свято відзначається феєрверки та народними гуляннями.

Якщо ви зустрічаєте Новий Рік в Італії, краще не виходьте на вулицю. З першим ударом дзвону з вікон полетять різні предмети – стільці, тумбочки, крісла та інші предмети. Так італійці, позбавляючись від усього старого, очищають місце для нового.

Іспанці зустрічають Новий Рік під бій курантів на головній площі Мадрида. Там збираються тисячі людей, в руках у яких кульки з дванадцятьма виноградинами. Під час бою курантів під кожен удар закидають у рот по виноградині.


 

Ми розміщені:

Location

місто Косів,
Івано-Франківська обл.,
78600, Україна

+380.97.688.1126 ( t )
+380.34.782.2198 ( f )
[email protected] ( e )
Головна Новини Як у Європі зустрічають Новий рік?