Як в Америці зустрічають Новий рік? PDF Друк e-mail
Новини - Мода, Краса і Стиль

Перед новорічними святами Америка постійно побиває всі рекорди по вітальним листівкам і різдвяних подарунках. Організація і зустріч Різдва і Нового року для американців – це в першу чергу свято шопінгу. У США обов’язковою прикрасою ялинки на новий рік є фігурки білих голубів – символ чистоти, доброти і світлого майбутнього. Тому-то іграшку у вигляді голуба досить часто можна побачити на самій вершині ялинки – там, де у нас зазвичай кріпиться зірочка.

Латинська Америка супроводжує зустріч Нового року вуличними карнавалами, театралізованими виставами масового характеру. Головний герой новорічних торжеств і карнавалу в Колумбії – Старий рік. Він розгулює в юрбі на високих ходулях і розповідає дітям смішні історії. Папа Паскуале – колумбійський Дід Мороз. Ніхто краще за нього не вміє влаштовувати феєрверки. Згідно новорічного сценарію на вулицях Боготи проходить парад ляльок: десятки лялькових клоунів, відьом та інших казкових персонажів, прикріплених до дахів машин, проїжджають по вулицях, прощаючись із жителями міста.

Згідно новорічних традицій, в Еквадорі місцеві хлопці вбираються в жінок – так званих новорічних вдів і виходять на дороги збирати пожертви. Замість ялинок і дідів-морозів місцеві жителі роблять опудала всього поганого, що приніс рік, що минає, і з боєм курантів спалюють ці художества.

Новорічне свято в Еквадорі в останні роки виходить надмірно політизованим – у кожному дворі стоять по Бен-Ладену з хмарочосами, Фідель Кастро, а також місцеві політичні діячі. До більшості персонажів прироблені пояснювальні записки і витяги з виступів.

Крім того, новорічний сценарій пропонує чіткі дії, для виконання тих чи інших бажань. Наприклад, якщо ти хочеш весь рік подорожувати, звичай наказує, поки годинник б’є 12 разів, бігати з валізою або великою сумкою в руці навколо будинку.

Щоб гроші в новому році падали як сніг на голову, необхідно, як тільки годинник проб’є 12, одягти нижню білизну жовтих відтінків. Якщо потрібні не гроші, а щастя в особистому житті, то білизна повинна бути червоного кольору. Кращий спосіб позбавлення від всіх сумних моментів, що трапилися в році, що минає, еквадорці вбачають у тому, щоб викинути на вулицю склянку з водою, з яким вщент розіб’ється все погане.

Новорічне свято на Кубі називається День Королів. Королів-чарівників, які приносять подарунки дітям, кличуть Бальтасар, Гаспар і Мельчор. Напередодні діти пишуть їм листи, в яких розповідають про свої заповітні бажання. Кубинці у переддень Нового року заповнюють водою весь посуд, що є в будинку, а опівночі починають виливати її з вікон. Так всі жителі острова Свободи бажають Новому року світлого і чистого, як вода, шляху. Годинник б’є тільки 11 разів. Оскільки 12-й удар припадає саме на Новий рік, годиннику дають відпочити і спокійно зустріти свято разом з усіма. А поки годинник б’є, необхідно з’їсти 12 виноградинок, і тоді добро, згода, процвітання та мир будуть супроводжувати тебе всі дванадцять місяців.

Найгучніші новорічні урочистості в Панамі. Опівночі, коли Новий рік тільки починається, дзвонять в усі дзвони, завивають сирени, гудуть автомобілі. Самі панамці – і діти, і дорослі – у цей час голосно кричать і стукають усім, що потрапляє їм під руки. І весь цей шум для того, щоб задобрити рік, який настає.


 

Ми розміщені:

Location

місто Косів,
Івано-Франківська обл.,
78600, Україна

+380.97.688.1126 ( t )
+380.34.782.2198 ( f )
[email protected] ( e )
Головна Новини Як в Америці зустрічають Новий рік?