Звідки зявилася Снігурочка? PDF Друк e-mail
Новини - Мода, Краса і Стиль

Історія Снігуроньки на тлі багатовікової біографії Діда Мороза виглядає скромно. Якщо новорічний дідусь з’явився в українському фольклорі ще в період формування слов’янської держави, то його помічниця «народилася» лише в 1873 році, коли Олександр Островський написав свою знамениту п’єсу «Снігуронька». Правда, за задумом письменника Снігуронька спочатку була донькою Діда Мороза, і тільки пізніше інші літератори чомусь перетворили її під внучку. У будь-якому випадку, незалежно від «родинних» зв’язків, ця парочка настільки припала людям до душі, що Діда Мороза вже не уявляли без його вірної супутниці, яка допомагала роздавати подарунки і радувати діточок.

Досить довгий час створювався костюм Снігуроньки. Як відомо, в українських традиціях важливе місце займає символічний сенс, і образ супутниці Дідуся Мороза вчені також схильні трактувати з позицій традиційної символіки. Ми звикли бачити її в блакитному вбранні, оскільки цей колір асоціюється у нас з голубуватим льодом.
Насправді ж у українські символіці кольором льоду є білий, і «правильний» одяг Снігуроньки історично завжди був саме білими. На голові вона повинна носити восьмипроменевий вінець, багато вишитий перлами і срібними нитками. Втім, якого кольору не був би її костюм, мало хто може стримати посмішку при вигляді цієї стрункої трохи сумної дівчини, що приходить до нас усього лише раз в році.


 

Ми розміщені:

Location

місто Косів,
Івано-Франківська обл.,
78600, Україна

+380.97.688.1126 ( t )
+380.34.782.2198 ( f )
[email protected] ( e )
Головна Новини Звідки зявилася Снігурочка?