Ворожіння на Андрія 13 грудня: таємниці PDF Друк e-mail
Новини - Мода, Краса і Стиль

Під час ворожіння слід бути насторожі, адже досить легко можна потрапити в халепу

Решето, декілька кілець, півкілограма жменю зерна, борошна, віник, пар чобіт, півень і перший зустрічний. Приблизно так виглядає стандартний набір для ворожіння на Андрія. Дівчата хочуть підняти завісу майбутнього і дізнатися відповідь на чи не найважливіше питання – як, коли і за кого вони вийдуть заміж – за народним повір ’ ям, можуть це дізнатися саме в ніч напередодні дня святого Андрія Первозванного.

Як зізнаються «старики», саме в цей вечір майбутнє стає більш прозорим, ніж зазвичай, і навіть прості смертні дівчата, які не мають надзвичайними здібностями, можуть зазирнути в неї. Достатньо лише провести кілька простих маніпуляцій, і ось воно, точніше він – суджений, як на долоні. Хоча в цій справі головне не перестаратися. Одна справа – мирно борсатися в решеті з зерном, намагаючись витягнути кільце або цукерку. Або вгадувати, у якому кутку кімнати атрибути хорошого і господарського чоловіки, а в якому – п’яниці і ледар. Але ось вже нагодувати зголоднілого песика спеціально спеченим для цього булочками і дивитися, на чий кулінарний шедевр спочатку накинеться голодна звірятко, – справа не зовсім безопасна.Изголодавшийся пес може запросто сплутати руку, що подає хлібці, з їжею … Правда, згідно з іншою народною прикметою, дівчина, яку покусав собака, незабаром вийде заміж.

Неприємності можна отримати, і влаштувавши змагання з влучного запуску чобіт. Адже якщо щиро кажучи, те, витрачаючи час на гадання, не кожна дівчина вже має на меті конкретного хлопця. Тому і намагається кинути той заповітний чобіт так, щоб його носок показав саме в напрямку житла обранця. І добре, якщо тільки по напряму, а не просто у вікно «нареченого». Ну а в пошуках «першого зустрічного», щоб запитати його ім’я, взагалі виходити поодинці не варто. Шансів наткнутися на справжнісінького маніяка не так і багато, але все ж цей зустрічний може виявитися не дуже толерантним і, можливо, не захоче так швидко обривати несподіване знайомство.

Ніч, коли хлопцям можна все

День святого Андрія Первозванного в народі зберегло назва Калита, який мав ще з дохристиянських часів. Калита вважається саме холостяцьким праздником.Этот день є логічним продовженням циклу вечірок, які зазвичай починалися з сьомого грудня (Катерини).

У ніч на Андрія, тобто з 13 на 14 грудня, найбільшу свободу в діях отримували хлопці. Їм пробачалися всі скандали, навіть викрадення хвірток вважалося не псуванням майна, а всього лише жартівливим залицянь. Адже таке основному надходили на тих господарствах, де жили незаміжні дівчата. Ну а за те, щоб хлопці не надто хуліганили, в цей день дівчата пропонували їм якийсь викуп – макітру вареників.

Через ворожіння можна захворіти

В протилежність народними звичаями існують релігійні догми, які протягом багатьох років засуджують нецерковні обрядові дії.

- Коли ми знаходимо інформацію про якийсь свято на сторінках газет або по телебаченню, то в більшості випадків описується те, чого насправді не потрібно робити, – відзначає отець Віталій Голоскевич. – Різні ворожіння, стрибки через багаття та інші подібні дії заборонені церквою, це гріх, який засуджується в Священному Писании.Церковные свята обросли народними традиціями, на жаль, наслідки часів язичництва так і не виродилися до кінця. Перш за все ми повинні пам’ятати, що 13 грудня – православне свято апостола Андрія Первозванного.Поэтому повинні прийти в цей день в храм, помолитися. В молитві людина звертається до Бога, а ворожіння – не просто якась жарт. Ми повинні розуміти, що ворожіння – це звернення до темним силам, наслідки цього можуть бути дуже серйозні. А потім ще дивуємося, чому людина хворіє?

У День Андрія Первозванного священики радять молитися за святого мученика.


 

Ми розміщені:

Location

місто Косів,
Івано-Франківська обл.,
78600, Україна

+380.97.688.1126 ( t )
+380.34.782.2198 ( f )
[email protected] ( e )
Головна Новини Ворожіння на Андрія 13 грудня: таємниці