Топ-25 кращих ворожінь в ніч на Андрія PDF Друк e-mail
Новини - Мода, Краса і Стиль

Одним з найважливіших православних свят, є свято Андрія Первозванного. Ніч на Андрія споконвіку вважається чарівною. Вона може відкрити дівчатам таємниці майбутнього і дати відповіді на найпотаємніші питання.

Про його дохристиянському походження говорить насамперед те, що це традиційний день ворожінь. Досі в Україні в цей день дівчата ворожать. Дата, 13 грудня за новим стилем, не прив’язана на перший погляд ні до яких природних явищ.

Св. апостол Андрій Первозванний, один з дванадцяти апостолів, обраних самим Господом для Євангельської проповіді, народився в місті Вифсанда в Галілеї (сев. – зап. берег Тивернадского озера). Згодом він зі своїм братом Симоном (Петром) перебрався в місто Капернаум на берег Генісаретського озера, займаючись там рибним ловом для прожитку.

C юних років Святий Андрій відрізнявся молитовної спрямованість до Бога і став учнем Святого пророка Іоанна Хрестителя. Як оповідає Євангеліє, Святий апостол Андрій Первозванний не тільки перший пішов на заклик Господа (чому в переказі древньої Церкви йому присвоєно ім’я “Первозванн”), але він був також першим з апостолів, який привів до Христа свого брата Симона, майбутнього апостола Петра.

Після Воскресіння і Вознесіння Христового, свідком якого був Святий апостол Андрій, він вернувся до Єрусалиму. Тут у День П’ятидесятниці (“Зішестя Святого Духа на апостолів”), разом з іншими апостолами і Пресвятою Богородицею, апостол Андрій виповнився Духа Святого, де отримав, як і всі апостоли, дари вздоровлення, пророцтва, а також можливості спілкування на різних мовах.

Потім жеребком між апостолами були розділені країни для пророцтва, звернення варварів та поган до Христа. Апостолу Андрію дісталися країни, що лежать на берегах Чорного і Мармурового морів (території нинішніх країн Туреччини, Румунії, Болгарії). Серед інших, в яких проповідував Св. Андрій, були і нинішні території України (“Велика Скіфія”).

Саме він приніс християнство в Київську Русь. З тих пір на Русі Андрій Первозванний – один з найшанованіших святих, її покровитель.

Повернувшись після апостольських мандрівок у Грецію, апостол Андрій зазнав утисків і був засуджений на хресну страта. За переказами, він відмовився прийняти смерть на такому ж хресті, на якому Ісус Христос страждав, і зажадав розп’яття на косом хресті. З тих пір косий хрест називається Андріївським.

Ворожіння

У день Св. Андрія, як і в день великомучениці Катерини, дівчата ворожать про своїх наречених. Багато з них постійно звичаєм напередодні дня апостола Андрія постують і взагалі моляться йому одаровании їм гарних наречених.

Гадання на заміжжя

Ворожіння з черевиком (туфелькою).

Це найбільш відомий і розповсюджений вид ворожіння. Так ворожили наші прапрабабушки в селах. Робиться це так. Дівчата знімають з лівої ноги туфельки і кидають їх за ворота, спостерігаючи при цьому, в яку сторону ляже носок. Якщо носок виявиться повернений назад до воріт, звідки був кинутий, – жити дівчині ще рік вдома, не виходити заміж, якщо в якусь іншу сторону – бути в новому році посватав.

Ворожіння на перехресті опівночі

Дівчата в різдвяну ніч виходять на перехрестя, загадавши кожна про своє майбутнє нареченого, окреслюють коло, і стоячи в ньому, “слухають округу”: якщо почують сміх і спів – значить, скоро вийдуть заміж, якщо почують плач, лайка, голосіння – сидіти їм у дівчат та сльози лити.

Ворожіння на воді

В місячну ніч ходять на річку і дивляться в ополонку: та, якою заміж вийде, судженого побачить; якої в дівках сидіти – тільки чує стукіт з води.

Ворожіння у церкви

У старовину дівчата ходили вночі до церкви підслуховувати. Вночі, звичайно ж, не буває служби. Але кажуть, що деякі красуні чули вінчальне спів, то похоронний плач. Залежно від почутого дівчина робила висновок: чи вийде вона заміж або сильно захворіє.

Ворожіння на воді і свічці

За ганком будинку (на балконі) поставити балію з водою. За північ дівчині треба взяти свічку, розбити корочку льоду в балії, занурити свічку в воду до самого дна, увійти в будинок зі словами: “Не дуйтесь, вогні палаючі, з муравного жарничка, а возгорисе воскова свічка перед дивним Спасом-чином!” По тому, як незабаром запалиться свічка від запалені лампадки перед домашньою іконою, можна дізнатися, чи бути просватанной, чи скоро тримати при вінчанні весільну свічку.

Ворожіння з соломою

Викидають в стелю соломинки: скільки пристане до стелі, настільки велика буде сім’я, в яку віддадуть дівчину.

Ворожіння на курячих пір’ї

Ближче до півночі дівчині треба покласти на поріг куряче пір’їнка. І сказати: “Варто дуб, на ньому 12 гнізд, в кожному гнізді по 4 яйця, в кожному яйці по 7 цыпленочков, один з них – пелена, дай знати, що в майбутньому чекати!” Коли відкривалися ким-то двері, то куряче пір’їнка, підхоплене повітрям, або за двері улетало, або влітали в будинок. Якщо за двері – заміжня, будинок – у дівках ще рік сидіти.

Ворожіння на кільці

По підлозі грають по черзі катають кільце. Якщо воно покотиться до дверей, дівчина незабаром вийде заміж. А хлопцю це – до далекій дорозі. Кільце також таємно передається з рук в руки, а ведучий повинен відгадати, у кого воно. Згадайте наше дитинство, подібну гру “Колечко, перстень, вийди на ганок!”.

Ворожіння на майбутнє

Ворожіння на кавовій гущі

Випивши кави, накрийте чашечку блюдцем і три рази перехиліть її вгору-вниз. Гуща розповзеться по дну, утворюючи хитромудрі фігури. За ним і треба ворожити.
Контур собаки символізує дружбу.
Ліс-багатство.
Сходи-досягнення бажаної мети.
Хрест-терпіння.
Вінок – слава.
Млин – брехня.
Утес – сум, туга, самотність.
Тінь людини – приємне побачення.
Тінь будинку – символ достатку.
Рілля – добрий знак родючість, сходи, успіх
Луг, поле що пасуться з тваринами – виконання бажань.
Церква, дзвіниця – повернення додому
Олень – швидка дорога
Ворота – приїзд гостей
Гора – важкий життєвий шлях

Ворожіння на чайної гущі

Щоб правильно прочитати знак, який складеться з чаїнок, краще користуватися чашкою простої форми. Рідина повинна тільки прикривати дно. Візьміть чашку в ліву руку і разболтайте чай – зробіть три різких повороту чашкою за годинниковою стрілкою. Переверніть чашку і, тримаючи її ручкою до себе, відхиліть так, щоб зручно було заглянути всередину. Подумки розділіть обсяг чашки навпіл. Все, що ближче до ручки, має відношення безпосередньо до вас, решта – до сторонніх, але знайомим вам людям. Чайна гуща у стінок чашки передбачить найближче майбутнє, на дні – віддалене.

Пляшка – загроза здоров’ю.
Гори – перешкоди на життєвому шляху.
Дерево – порятунок від хвороб, виконання бажань.
Ключ – до здоров’я, благополуччя, багатства, щастя в любові.
Дорога – дві колії або дві рейки – до близьким змін, якщо лінії звивисті – складний шлях.
Поворот пов’язаний з різкими змінами в житті.
Одна велика зірка в центрі чашки – попередження: пора змінювати характер діяльності, інакше чекають неприємності.
Контури літака – до несподіваного подорожі.
Хрест – неприємності, страждання, неспокій, хвороби.
Труну – сумні новини, втрати, жалю.
Коло – щаслива подія, шлюб.
Два кола – розчарування.
Руїни – розбиті надії.
М’яч – злети і падіння.
Сходи – зліт у службових та особистих справах.
Серце – символ кохання.
Серце на дні чашки – хвороба, серцевий напад у близької людини.
Стріла – погані новини. Якщо вона летить від вас – самі можете стати вісником біди для оточуючих.

Ворожіння на воску

Коли свічка розгориться, її нахиляють над мискою з водою і дають воску стекти. Зробити це можна кілька разів, щоб у воді застигло достатню кількість воскових крапель. Отримані хитромудрі фігури і підкажуть майбутнє – їх виймають з води і тлумачать. Якщо крім кількох великих фігур утворилося багато маленьких круглих фігур – це до грошей. А про великих фігурах судять за асоціаціям, викликаних ними. Для тих, хто не сподівається на свою уяву або боїться помилитися, – підказка.

Віяло – труднощі на службі, непорозуміння в колективі, реорганізація або ліквідація підприємства.
Виноград – любов, дружба, удача, достаток.
Гриб – життєва сила, завзятість, довголіття.
Дракон – “високий політ”, здійснення надій, завершення праці або народження дитини.
Дзвін – вести; симетричний дзвін – хороші вести, кривий або щербатий – погані; кілька дзвонів – тривога.
Лист дерева – заздрість, інтриги з боку оточуючих.
Мавпа – помилковий друг, удавання, ситуація двозначна.
Штани – розвилка шляху, перехрестя.
Яблуко – символ життя, мудрості, здоров’я. Чим більше схожа фігура на даний яблуко, тим краще її значення.
Яблуко криве, безформне може означати спокуса, якому краще не піддаватися.
Яйце – стародавній символ прихованого, невиявленого. Може означати страхи, побоювання, але може символізувати і просто початок чогось нового.

Ворожіння по книзі

Найкраще взяти книгу духовного змісту, можна, наприклад, “Біблію” або “Псалтир”; не розкриваючи її, загадати номер сторінки і рядки зверху або знизу, потім розкрити її і читати в загадане місці. Тлумачать прочитане залежно від того, що самого гадающего цікавить найбільше (достаток, подорожі, одруження, здоров’я і т. д.).

Ворожіння на папері спаленом

Її палять в темній кімнаті при свічці. Потрібно дивитися на тінь, яка утворюється на стіні при спалюванні папери. Відображення особливість обіцяє великі неприємності або спокуса, яке не призведе ні до чого хорошого. Якщо ви побачили кота – можливий флірт і романтичне захоплення. Чекайте в житті великих змін, якщо на стіні з’явилася тінь, що нагадує птицю.

Ворожіння на попелі

Спалити на тарілці зіпсований аркуш паперу. Запалити свічку й тіні, утвореної попелом, визначити свою долю. Якщо з’являться обриси замку, будівлі – до вінчання.

Ворожіння на соломі

Це дуже давнє ворожіння. У різдвяний святвечір під скатертина, якій накривався святковий стіл, клали сіно чи солому – пам’ять про яслах немовляти Христа. Рівно опівночі витягали соломинку: довга – рік буде вдалим, урожайним, коротка – недорід. Ну а дівчата і тут ворожили про свою долю: витягнеться з-під скатертини зелений стеблинка, значить, чекає її любов і швидка весілля, а якщо дістанеться почорнілий – сидіти весь століття в дівках.

Ворожіння на чашках

Треба взяти кілька непрозорих чашок. Розкладіть у них хліб, сіль, цукор, кільце, гроші, в одну налийте воду. Гадають повинно бути стільки, скільки чашок. Кожен з присутніх по черзі вибирає чашку з закритими очима.

Цибуля – до сліз, хліб – до достатку, кільце – до весілля, вода – вас чекає стійке положення, сіль – будьте уважні: найближчим часом вас можуть спіткати неприємності. Якщо дісталася чашка з цукром, скоро вас чекає веселощі. Гроші – станете багатим.

Ворожіння на дрібних предметів

Під вечір збираються юнаки та дівчата, беруть піднос, висипають на нього хто – каблучку, хто – запонки, хто – сережку, хто – ґудзик, монету, інші дрібні речі. Накривають піднос рушником, співають над ним добре знайому мелодію, потім піднос під рушником кілька разів струшують, скидають рушник, і, не дивлячись, кожен тягне лівою рукою якусь з лежачих на ньому штучок. Це нагадує щось на зразок домашньої лотереї. Той, кому дістанеться, наприклад, монета – “розбагатіє”, кому дістанеться носовичок – буде сумувати в новому році, кому дістанеться ключ – придбає нове житло. А той, кому дістанеться кільце, повинен покатить його по підлозі, спостерігаючи при цьому, в яку сторону він покотиться: якщо до дверей – бути в наступному році весіллі.

Ворожіння на речах

Дівчата і хлопці збираються у кого-то під вечір, сідають за стіл. Збирають у всіх запонки, персні, сережки і кладуть все це під страва упереміш з шматочками хліба. Зверху накривають страва рушником. Потім учасники співають “подблюдную” пісню. Наприклад, славу хліба і солі. Потім кожен по черзі, наосліп, сунувши руку під блюдо, дістає перший-ліпший предмет. Якщо дівчина дістала чоловіча річ (а хлопець – жіночий), треба чекати швидкої весілля. Викуп чужого предмета загрожує поцілунком.

Подблюдные пісні. Без такого ворожіння не обходилися ні одні святки. У страву або чашу дівчата складали свої дрібні речі – каблучку, гребінь, сережку, стрічку. Під особливу пісню-пророкування, не дивлячись, виймали ці речі. “Кому вийметься – тому збудеться, кому збудеться – не минеться”, – приспівували після чергового куплета.

Ворожіння на чарці і кільці

Наливають з вечора в чарку води, опускають кільце і виставляють на мороз. Перед сном приносять чарку: скільки буде горбків, стільки буде і синків, а скільки ямок – стільки дочок.

Ворожіння з ложками.

В діжку з водою кладуть ложки за кількістю родичів, зауваживши, що – чия. Потім збовтують воду. Вранці дивляться: якщо все ложки в купі, значить, ніхто протягом року в родині не помре, а якщо чия-небудь відстала, отже, саме цей член сім’ї в цей рік вмирає.

Ворожіння з лучиною

Якщо дівчина хоче дізнатися про свою подальшу життя, то в ніч на Різдво вона бере в руки березову лучину, вмочає її в джерельній (колодязній воді) або у воді від талого снігу і запалює її від вогню. Якщо скіпа загоряється швидко і горить рівному, – буде життя довгої і спокійною, якщо горить скіпа з тріском і сполохами, – буде дівчина в році сумувати і хворать.

Ворожіння на мисках з водою

Візьміть миску з водою і кілька звичайних швейних голок будь-якого розміру, але не занадто великих. Підійдуть і кравецькі шпильки з кільцем. Якщо вас дійсно цікавить заміжжя або просто розвиток відносин з партнером, можна взяти голки різного розміру і загадати: нехай буде менша вашої, а велика – того, про кого ви гадаєте. Обидві голки як слід змащуємо будь-яким жиром (це може бути і жирний косметичний крем) і обережно кладемо на поверхню води.

Якщо ви в “любовний трикутник” або вас цікавлять відносини з декількома людьми, візьміть кілька голок, краще різних. Одна буде вашої, а за іншими подумки “закріпіть” тих, хто вас цікавить, і обережно, одну за іншою, покладіть на поверхню води.

Голки, що залишилися на поверхні, означають тих, хто і в майбутньому році залишиться поруч з вами. Якщо якісь дві голки з’єднаються, це означає союз (можливо, шлюб) тих людей, на яких ви замовили. Якщо голки злипаються по всій довжині, це обіцяє плідну співпрацю і вірну дружбу. Якщо кінці голок розійшлися або голки опинилися на поверхні води в різних сторонах – значить, зв’язок між цими людьми ослабне. А якщо голки пішли на дно – можливо, з цими людьми дружба в майбутньому році перерветься.

Якщо потоне ваша голка – значить, у вашому житті почнеться новий період, і не всі старі зв’язки збережуться. У новому році у вас будуть нові турботи, не ті, які здаються вам зараз такими значними, і оточувати вас, можливо, будуть інші люди.

Може трапитися, що потонуть всі голки. Що це значить? Нічого поганого. Просто ви недостатньо їх змазали, і ворожіння потрібно повторити.

Ворожіння по цибулині

Хочете дізнатися, якою буде погода в кожному місяці наступного року? Розріжте цибулину на дванадцять часточок. Кожна часточка – один місяць, від січня до грудня. Тепер посипте часточки сіллю і залиште на ніч. Вранці подивіться уважно, на який часточці сіль намокла, а які – ні. Так і визначте, які місяці нового року будуть дощовими або сніговими, а які – сухими.

Ворожіння на угольках

Це ворожіння про урожай. Беруться тліючі угольки, кожен уголек означає яку-небудь культуру: пшеницю, жито, овес, і який уголек раніше згорав, той і вказував на самий урожайний злак в майбутньому році.

Ворожіння на сходинках

Перераховують сходинки, кажучи: вдівець, молодець і т. д. і, дійшовши до останньої, дивляться, на якому слові зупинилися.


 

Ми розміщені:

Location

місто Косів,
Івано-Франківська обл.,
78600, Україна

+380.97.688.1126 ( t )
+380.34.782.2198 ( f )
[email protected] ( e )
Головна Новини Топ-25 кращих ворожінь в ніч на Андрія