Свято Андрія Первозванного: Ворожіння, традиції, прикмети PDF Друк e-mail
Новини - Мода, Краса і Стиль

Ніч з 12 на 13 грудня непроста. Вона наповнена чаклунством і чарами, і в ніч на Андрія Первозданного кожна дівчина може перетворитися в ворожку, чаклунку, відьму – кому що ближче – і нагадать собі нареченого-переодягненого.

До нашого часу, крім ворожінь, традиції цього свята практично не дійшли. Але відновити їх ніколи не пізно, тим більше що ці традиції наповнені магічним глуздом і віруваннями наших предків.

Калита

Отже, на Андрія Первозванного всі дівчата пекли калитку – корж з білого тесту, який був символом сонця. Вважалося також. що калита – символ щасливого шлюбу. Кожна дівчина, замішуючи тісто, думала про своєму улюбленому хлопця. У калитку додавали сушені ягоди і мед, а всередині робили дірочку, щоб коржик можна було підвісити на стрічку.

А ввечері дівчата запрошували хлопців на вечерю, пригощаючи їх варениками, пиріжками, голубцями і компотом. У цей вечір горілку не можна було пити горілку. Дівчата співали пісні про кохання, а хлопці намагалися відкусити підвішену до стелі калитку.

Ворожіння на судженого

Один з найбільш хвилюючих моментів для дівчат – ворожіння в ніч на Андрія Первозванного. В основному, дівчата ворожили на судженого. Ось кілька видів ворожінь на Андрія:

1. Лягаючи спати, потрібно покласти шматочок спеченого своїми руками хліба (або калити) під подушку, примовляючи: “Суджений-ряджений, приходь мого хлібця покуштувати”.

Хто присниться першим, за того заміж і підеш.

2. Слід налити води в тарілку покласти на неї кілька соломинок в вид містка і поставити собі під ліжко. Суджений прийде перевести наречену через міст, тобто, присниться.

3. Можна ворожити і на те, скільки у тебе буде діточок. Але робити це потрібно в морозну ніч.

Налий з вечора в чарку води, опусти кільце і вистав на мороз. Перед сном принеси чарку: скільки буде горбків, стільки буде і синків, а скільки ямок – стільки дочок.

Прикмети

На Андрія слухали воду в колодязі і на річках під льодом. Вважалося, “тиха вода – до гарної зими; галаслива – до стуж і заметілей”.

Також дивилися на вогонь: “Червоний вогонь в печі – на холоднечу, білий – на відлигу”, “Нагоревший вугілля на скіпі крутиться – до морозів”.


 

Ми розміщені:

Location

місто Косів,
Івано-Франківська обл.,
78600, Україна

+380.97.688.1126 ( t )
+380.34.782.2198 ( f )
[email protected] ( e )
Головна Новини Свято Андрія Первозванного: Ворожіння, традиції, прикмети