Новий рік в китайському стилі 2013 PDF Друк e-mail
Новини - Мода, Краса і Стиль

Новий рік в китайському стилі 2013

Ще деякий час тому при знайомстві нас питали: «Який вуз ви закінчували?» Потім пік популярності припав на визначення астрологічних характеристик співрозмовника і його приналежністю до того чи іншого знаку Зодіаку. В останні кілька десятків років все частіше звучить питання про китайський гороскоп. І якщо “щурів”, “собак” і “змій” серед знайомих вистачало і раніше, то в світлі китайського гороскопа фраза «ти – вівця!» придбала особливий сенс. Словом, під впливом традицій та культури Китаю, наше суспільство збагатилося новими знаннями і уявленнями про найнесподіваніших речі.

Новий рік і Цуньцзе

Не встигли ми звикнути до доступність товарів світових брендів у виконанні китайських умільців, як у наші двері постукали мистецтво фен-шуй. І ось вже чоловіки, пихкаючи, пересувають меблі з урахуванням гармонії Інь і Ян, а дружини прибирають квартиру у відповідності з зонами багатства і щастя.

Але, мабуть, ударна доза східної мудрості припала на новорічні свята. Чи То ми більш відкриті до сприйняття нового під впливом шампанського, чи то дійсно гарна ідея, але традиційно китайський спосіб зустрічі Нового року прижився в Росії як не можна краще. І це особливо дивно, враховуючи те, що китайський Новий рік – Цуньцзе – це насправді «свято весни». І нашого сніжно-бородатого Діда Мороза складно уявити собі поряд з гарячим китайським вогнедихаючим драконом.

Отже, аніскільки не бентежачи російських покупців, китайські ялинки, гірлянди і, зрозуміло, петарди і феєрверки стали бажаними гостями в кожному будинку в переддень Нового року. Питання тільки, чи знають любителі повзрывать що опинились у дворі в новорічну ніч, з чим пов’язана саме ця традиція…

Взагалі, істинне призначення петард і феєрверків в тому, щоб не лякати сусідських собак, а страшне китайське чудовисько по імені Ніан (за-китайською «рік»). Вважається, що воно виповзає з моря напередодні Нового року і пожирає все живе.

Одна радість – behemoth боїться шуму і червоного світла, тому і відлякують його в Китаї яскравими ліхтариками, звуком петард і світлом феєрверків. Правда, лякати Ниама в Росії 31 грудня марно, оскільки він з’являється на землі саме в китайський Новий рік, який, як відомо, настає кожен раз в різний час. Адже китайський Новий рік не збігається з календарним, а припадає на перший весняний місяць.

У 2013 китайський Новий рік відзначається 10 лютого.

І тим не менш, не звертаючи увагу на календарні розбіжності, багато росіян із задоволенням переймають східні традиції святкування Нового року. Взяти хоча б наші улюблені новорічні мандарини, без запаху яких і свято не свято. Виявляється, і коріння цієї традиції теж варто шукати в Китаї. Там у Новий рік прийнято дарувати один одному за два мандарина. Причому саме по два, так як на китайському словосполучення «два мандарина» співзвучно зі словом «золото».

Так що, якщо під Новий рік з вас хтось потребує традиційне підношення, спробуйте подарувати йому сіточку мандаринів. А для пояснень можна вкласти туди брошурку з описом китайських традицій.

Дітям у Китаї на Новий рік традиційно дарують гроші. Причому грошові подарунки бувають двох видів: «намисто з ста монет» і дрібниця в червоному мішечку. Намисто дарується як побажання дожити до ста років, а дрібні гроші, красиво упаковані в червону обгортку – це вже побажання удачі.

За легендою, одна китайська пара пристрасно хотіла мати дитини, але боги послали їм малюка занадто пізно, коли обоє батьків досягли досить похилого віку. Прагнучи захистити сина від злих духів, батьки кожну ніч по черзі чергували біля дитячого ліжечка. Під Новий рік вони так втомилися, що не витримали й поснули. Однак перед цим вони встигли покласти на подушку малюка подарунок – кілька монет, загорнутих у червону папір у вигляді мішечка. Коли злий дух підкрався до сплячої дитини, з мішечка вирвався золотий промінчик і відлякав лиходія. З тих пір дітям дарують такі паперові мішечки або конвертики як оберіг на весь рік.

Крім грошей і мандаринів, на Новий рік добре дарувати різні фігурки із зображенням символу наступного року. У 2013 рік настане Чорної Водяний Змії. Так що готуйтеся покласти під новорічну ялинку м’яку іграшку або фігурку майбутнього року, щоб домогтися прихильності і скласти протекцію своїм близьким.

Новорічні подарунки росіянам і китайцям

Зазвичай подарунки з східної символікою росіяни обирають для жінок і товаришів по службі. Серед корисних подарунків численні предмети інтер’єру – писані прикрашені скриньки для коштовностей, дерев’яні шахи, нефритові кульки для заспокоєння crank за рік нервів.

Особливі подарунки підійдуть для людей присвячених – чаша багатства; свічки фен шуй-для поліпшення особистого життя; чарівні рахунки, що приносять успіх в бізнесі; співуча чаша і дзвіночок для очищення приміщення від поганої енергетики; пісочний годинник, що приводять до ладу думки і що дарують гармонію.

Як відомо, з сенсом або без, подарунки завжди приносять радість. Однак якщо нашим співвітчизникам можна безбоязно дарувати практично будь-яку дрібницю з китайським флером, то самі китайці дуже вибагливі. Перш ніж зробити подарунок партнерові або одному з Китаю, варто ознайомитися з основними табу, щоб уникнути помилок, які можуть зіпсувати святковий настрій.

Отже, яких подарунків варто уникати дійсним цінителям китайської культури:

  • не можна дарувати сувеніри у формі яйця (це слово часто використовується в китайській в різного роду ругательствах),
  • зброю та копії,
  • механічні годинники,
  • квіти білого або жовтого кольору (їх звичайно приносять на кладовищі),
  • дзвіночки,
  • хустки або шалі,
  • шарфи,
  • парасольки,
  • взуття,
  • предмети релігійного культу.

Самі китайці вважають хорошим подарунком спиртні напої, абонементи в спортивний клуб і навіть лотерейні квитки. І якщо вже до кінця дотримуватися нюанси китайської культури, то кількість подарунків треба розраховувати на всіх присутніх. Принцип такий – або всім, або нікому.

До речі, така щедрість вельми заохочується символом 2013 року. Чорна Водяна Змія любить людей чесних, щедрих, вдумливих, що працюють над собою і цінують увагу оточуючих. А так як температура тіла змії визначається температурою навколишнього середовища, докласти максимум зусиль для створення теплою і приємної атмосфери під час зустрічі Нового року – неважливо, по російському або китайським календарем.

Вдало вам зустріти Новий рік за будь-яким календарем!


 

Ми розміщені:

Location

місто Косів,
Івано-Франківська обл.,
78600, Україна

+380.97.688.1126 ( t )
+380.34.782.2198 ( f )
[email protected] ( e )
Головна Новини Новий рік в китайському стилі 2013