Відверто про перманентний макіяж PDF Друк e-mail
Макіяж - Перманентний макіяж (татуаж)

Бути гарною – природнє бажання для будь-якої жінки, як і прагнення дещо змінити в своїй  зовнішності.

По-перше, контурний макіяж – це  можливість завжди мати гарний вигляд: у басейні, сауні, на морському відпочинку.

По – друге, економія часу і коштів. Уранці не потрібно прокидатись на годину раніше малювати заспане обличчя, а також купувати багато косметики та боятися чи не спричинить вона алергію. За бажанням клієнта можна зробити яскравий, соковитий макіяж, або легкий, з основними лініями, що буде доречним у повсякденному житті і дозволятиме за необхідності щось додати для урочистих випадків, використовуючи декоративні засоби.

По – третє, з його допомогою досвідчені майстри зроблять зовнішність виразнішою, позбавляючи необхідності постійно підфарбовуватися. За допомогою перманентного макіяжу можна приховати недоліки або змінити форму та колір губ, брів, виразити очі, надати обличчю індивідуальност.

У цій статті ми торкнемося такої важливої складової процедури, як попередня розмова майстра із клієнтом. На жаль, цьому питанню сьогодні приділяється недостатньо уваги.

Перманентний макіяжЩо можна і чого не можна робити безпосередньо перед процедурою перманентного макіяжу.

Не можна вживати алкогольних напоїв, оскільки під їхнім впливом посилюється кровообіг, а отже, губи будуть сильніше кровоточити, а фарба, відповідно, гірше накладатися. З тієї самої причини не рекомендується приймати кроворозріджуючі засоби ( на кшталт аспірину ). Не варто захоплюватися кавою, навіть якщо без неї дуже важко обходитися. Під час критичних днів краще відкласти процедуру перманентного макіяжу, оскільки в цей період зростає ризик кровотечі. Табу поширюється і на відвідування лазні, сауни, басейну. За 2 дні до процедури необхідно розпочати прийом ацикловіру ( зовіраксу, герпевіру) – по таблетці 4 рази на день ( вживати ці антивірусні припарати слід ще впродовж 3 днів після процедури). Для чого це потрібно? Справа в тому, що пошкодження шкірного покриву може спровокувати появу герпесу на червоній облямівці губ ( його вірус живе в організмі багатьох ). І проблема не лише в непривабливому вигляді. Спалах герпесу вплине на результат: підсохла ранка згодом відпаде, а разом з нею нанесена фарба, на місці ж пухирців залишиться не зафарбована пляма.

Додатковою рекомендуються імунностимулюючі засоби, скажімо вітаміни С ( біля 1-2 грамів на день), імунал, гомеопатичні препарати і т. ін.  Майстер у попередній розмові  з’ясовує причини, що спонукали клієнта звернутися до такого роду послуг, розповідає про можливі наслідки і техніку виконання процедури.Перманентний макіяж

І клієнтові, і фахівцеві необхідно зважати на протипоказання до проведення перманентного макіяжу. До них належать: психологічна неврівноваженість, цукровий діабет, алергія, підвищена або знижена згортальність крові, дерматологічні хвороби.

Найважливіший момент процедури – попередній малюнок, який дає уявлення про остаточний результат. Тому до його виконання слід поставитися з винятковою увагою, критично оцінивши форму, симетрію та колір. Дуже важливо вміти знайти компроміс між баченним результатом клієнта та власною професійною думкою. Остаточно обраний варіант макіяжу має бути " затверджений " клієнтом.

Варто нагадати і про необхідність дотримання юридичних формальностей. Щоб уникнути неприємностей, слід вести спеціальну анкету і перед процедурою скласти зобов’язання, що повідомляють про можливі наслідки ( заява клієнта про його згоду на проведення перманентного макіяжу ). Угода є документом, що захищає права як майстра, так і клієнта.

Майстрам: Пам’ятайте, що вашу роботу в майбутньому оцінюватимуть оточуючі. Якщо вона буде відповідати бажанню клієнта, але водночас порушувати основні закони естетики, від цього постраждаєте тільки ви, втративши потенційних клієнтів.

Клієнтам: Перманентний макіяж стане вашим супутником на найближчі роки, тому ставитися до цього питання слід з великою увагою.

Пам’ятайте: процедура перманентного макіяжу  вимагає до себе відповідального ставлення. Лише тоді невиразні лінії набудуть необхідної контрастності, а привабливий вигляд зберігатиметься тривалий час. Не забувайте, що краса створена самою природою, тож іноді її потрібно лише підкреслити.

Дуже багатьох майстрів цікавить питання, від чого залежить " термін життя " пігменту, його довговічність? Чи можна вірити рекламним закликам на кшталт: «Бездоганний перманентний макіяж без корекції»?

Зрозуміло що не завжди зміст реклами відповідає дійсності…Отже, яким пігментам надати перевагу? Залежно від процентного  вмісту рідких компонентів фарби пігменти поділяються на водоспиртові та гелеві, або кремові. Що до перших, працювати з ними складніше: вони швидко висихають, отже, менш економічні; потрапляючи в глибокі шари шкіри, помітно змінюють свій відтінок. Через ці причини їх використовують, головним чином, для татуювань на тілі.

Гелеві пігменти не настільки глибоко проникають у шкіру, тому забезпечують яскравіший результат. Колірна гамма фарб для перманентного макіяжу включає до 300 відтінків. За спеціальними таблицями можна отримати уявлення про остаточний колір пігменту. Хоча цілком покладатися на них не варто. Існують зовнішні фактори, здатні змінювати відтінок перманентного макіяжу: ультрафіолетовий промені, процедури дермабразії, пілінгу та інші.

Перманентний макіяжДуже важливо знати, що колір перманентного макіяжу трансформується не лише під пливом часу та зовнішніх факторів. Спочатку фарба виглядає значно темнішою, оскільки змішується  з лімфатичною рідиною і кров’ю. Пізніше на місці введення пігменту з’явиться кірочка, яка відпадає в міру загоєння, після чого відтінок тьмяніє. Не слід забувати і про закони фізики: навіть стійкій барвник буде здаватися не таким, яким він виглядав у допоміжній таблиці. Справа в тому, що промінь світла, досягаючи поверхні шкіри, змінює кут заломлення, потім проходить крізь епідерміс і знову заломлюється, зіткнувшись зі шаром фарби. Яка в результаті набуває синюватого відтінку і втрачає інтенсивність.

Крім того, необхідно враховувати індивідуальні особливості шкіри, Шар епітелію може мати відмінності навіть у межах невеликої ділянки обличчя, тому дозування введеної фарби потребує ретельного контролю з тим, щоб лінія вийшла якомога рівномірнішою. Іноді перепади кольору є настільки помітними, що доводиться проводити повторну процедуру з метою усунути недоліки. Отже. Дуже важливо враховувати наступні моменти:

  • Природній відтінок  шкіри. Чим він темніший, тим довше буде триматися перманентний макіяж. Темна шкіра інтенсивно виробляє  меланін, тому його знебарвлення є менш помітним. Натомість тонка світла шкіра менше спотворює початковий тон, але в даному випадку колір втрачається набагато швидше. Товста світла шкіра робить фарбу тьмянішою.
  • Вікові особливості шкіри. При сухій зрілій шкірі пігмент вбирається краще,  оскільки з віком  процес відновлення клітин  уповільнюється. У випадку жирної молодої шкіри  перевага надається інтенсивним тонам, оскільки пігмент фіксується гірше.
  • Залежність стійкості пігменту від його кольору. Чим темніша фарба, тим надійнішим буде результат. На тривалість перманентного макіяжу може також впливати ступень мікронізації барвника: більші його часточки забезпечують довше його життя.

Перед тим як робити процедуру перманентного макіяжу, клієнту необхідно вирішити, що важливіше: яскравість відтінку чи його стійкість. Залежно від його побажань ви вибираєте колір та інтенсивність фарби. Після спільного обговорення майбутнього результату можна сміливо братися за роботу.

Важливим питанням у проведенні процедури перманентного макіяжу є вибір кольору.  Найчастіше цей аспект є проблематичним як для клієнта, так і майстра. Першим етапом на шляху до позитивного результату, звичайно ж, буде попередня бесіда із клієнтом з метою з’ясування його смаків та пріоритетів, Перманентний макіяжзагального ставлення  до макіяжу та причин, що спонукали його звернутися  саме до до парманентного макіяжу. Яскраво виражений макіяж не завжди доречний у татуажі, тож у цьому питанні фахівцю необхідно виявити певну твердість, аж до відмови застосування тих чи інших форм, кольорів. Швидкоплинне бажання клієнта  мати величезні стрілки на повіках зазвичай уже через рік починає здаватися йому надмірним і стомлюючим. А якщо, до того ж, процедура виконана непрофесійно, сліди від неї можуть залишитися назавжди…

Іноді доводиться бачити синьо-чорні брови без жодних ознак потьмяніння навіть через 5 років після виконання процедури. Подібні факти змушують ще раз наголосити на тому, що майстер має  володіти високим естетичним смаком, несучи велику відповідальність за проведену власноруч маніпуляцію.

Наступним етапом є обстеження, звичайно ж, візуальне, натурального тону шкіри: від біло-блакитного до смаглявого. Безперечно, він впливатиме також на остаточний відтінок уведеного пігменту. Той самий пігмент на різних типах шкіри виглядатиме по-різному. На темних губах світлі пігменти візуально втрачаються і, навпаки, відносно безбарвні можна значно увиразнити завдяки приглушеним відтінкам.  Той самий підхід рекомендується щодо татуажів брів, але крім тону шкіри слід враховувати ще й колір натурального волосся, густину волосків на бровах або їх часткову, а то й повну відсутність.

На світлій шкірі за відсутності волосків брів навіть неяскраві тони пігменту можуть виглядати дуже виразно. Тому в даному випадку підбирати його колір слід з великою обережністю – тут краще недобрати, ніж перебрати. Адже завжди залишається можливість поглибити тон при повторній процедурі.

Крім тону шкіри, безумовно, ми звертаємо увагу на її відтінки – холодні або теплі. У холодних присутні бузкові, блакитнуваті тони, в теплих – переважно жовті. Бузкові, малинові та деякі брунатні тони введеного пігметну на холодних відтінках шкіри можуть справляти враження синіх губ, що навряд чи комусь сподобається. На бровах з таким самим типом шкіри пігменти від світло-сірого до темного (і, борони Боже, чорного), а також брунатно-маслинових відтінків можуть залишати знову ж таки блакитнуватий, а той й зеленуватий полиск.

Перманентний макіяжНайпростіший вихід – дотримуватись принципу протилежності, тобто для холодного типу шкіри ми обираємо теплі тона. Наприклад, якщо нам потрібно досягти сірого тону брів, слід скористатися сірим пігментом, у ньому присутня хоча би незначна кількість теплого брунатного барвника. У даному випадку брунатні кольори не спричиняють жодних проблем.

На губах ми так само використовуємо рожеві, але з додаванням жовтогарячих, тобто теплих, тонів, за необхідності в різному процентному відношенні. І навпаки, у випадку теплих типів шкіри ми сміливо вводимо сірий пігмент для брів, а також брунатний у суміші з маслиновим пігментом, що, в свою чергу, знищує червоність. При виконанні татуажу на губах ми отримуємо ще більше перспектив у застосуванні як бузково-рожевих, так і теплих абрикосових, морквяних, цеглястих відтінків. Останні в даному випадку будуть менш помітними, хоча, за бажанням клієнта, цей фактор можна використовувати для досягнення найбільш природного вигляду.

Насамкінець торкнемося питання  про  пігменти. По-перше, необхідні такі їхні властивості, як гіпоалергенність, стійкість та стабільність, по-друге, за складом вони мають відповідати вимогам косметичної продукції. У жодному разі при проведенні процедури перманентного макіяжу не можна використовувати пігменти, призначені для тату, оскільки вони здатні спровокувати різні запальні процеси, нагнивання, аж до утворення келоїдних рубців. Слід обирати пігменти, призначені виключно для проведення даної процедури. Якщо ми змішуємо засоби, то лише в межах даної фірми-виробника – для запобігання непередбаченим хімічним реакціям. Пігменти різних виробників відрізняються як супутніми компонентами, так і розміром зерна. Не секрет, що для досягнення більш витончених відтінків доводиться змішувати барвники. Але це не означає, що за допомогою одних кольорів можна утворити необмежену кількість інших. Не рекомендується з дуже темних відтінків складати світлі, адже при цьому руйнується структура самого кольору і чистота при цьому втрачається. Як наслідок – отримання ефекту синіх або сіро-чорних губ.

Для збереження чистоти кольору також не рекомендується поєднувати більш ніж три пігменти. Чим більше їх доводиться змішувати тим важче передбачати результат. Палітра кольорів для виконання перманентного макіяжу досить розмаїта, тому слід дуже уважно підходити до вибору відтінків. Уникайте яскравих, сяючих, «кислотних» кольорів; не захоплюйтеся вираженими червоними та жовтими: чим природніший відтінок має барвник, тим надійнішим він буде з екологічної точки зору.  Ціни на якісні фарби досить високі, однак перманентний макіяж – надто відповідальна процедура, щоб на ній заощаджувати.

Крім того, перманентний макіяж часом життєво необхідний людям, які перенесли пластичні операції на обличчю. Подібна допомога може бути пов’язаною зі спотворенням форми губ, брів, очей, що іноді перебуває за межами можливостей пластичних хірургів.

Порівнюючи перманентний макіяж і мікро пігментацію, ми порівнюємо процедуру з методикою.Сьогодні ефективність мікропігментації  в дерматокосметології не виключає сумнівів. Вона застосовується для корекції рубцевих змін, алопеції, створення або виправлення контурів брів, підкреслення верхньої та нижньої повіки, облямівки губ, відновлення ареоли соска молочної залози. Мікропігментація  забезпечує високий естетичний результат, що є важливим чинником у психологічній адаптації клієнта.

 

Краса і Стиль


 

Ми розміщені:

Location

місто Косів,
Івано-Франківська обл.,
78600, Україна

+380.97.688.1126 ( t )
+380.34.782.2198 ( f )
[email protected] ( e )
Головна Макіяж | Татуаж Перманентний макіяж (татуаж) Відверто про перманентний макіяж