Прийоми стрижки, які необхідно засвоїти PDF Друк e-mail
Стрижки - Все про стрижки

стрижкаДля того, щоб зачіска вийшла такою, яку ви запланували виконати, необхідно оволодіти певними прийомами стрижки: вміти робити зведення нанівець і тушування, виконувати філірування пасом і стрижку на пальцях, окантовувати пасма, що йдуть вздовж межової лінії росту волосся.

Прийом зведення нанівець

Виконують ножицями таким чином: візьміть у ліву руку довгий гребінець з густими зубчиками так, щоб вказівний палець лежав на зубчиках, а великий підтримував гребінець знизу.

Підведіть гребінець під волосся на шиї, прихопивши його зубчиками волосся на контурній лінії потилиці. Лише після цього гребінець трохи повертають на себе так, щоб його площина була розташована під гострим кутом до поверхні ділянки волосся, яке обробляєте. Чим коротша стрижка, тим ближче треба тримати гребінець до шкіри голови, тим меншим має бути кут нахилу гребінця.

Переміщуючи гребінець догори проти росту волосся, зістригайте ножицями прихоплене гребінцем волосся. При цьому полотнища ножиць мають розміщуватись паралельно до площини гребінця. Ножиці та гребінець переміщують одночасно.

При стрижці правої бічної лінії потилиці кінці ножиць спрямовуйте вправо і зрізайте волосся саме кінчиками ножиць — так зручніше. Полотнища ножиць при цьому розташовані не прямо паралельно до площини гребінця, а під невеликим кутом.

Волосся лівої бічної лінії потилиці, так само як і правої, зручніше обробляти кінчиками ножиць, проте при цьому вони (кінчики) мають бути спрямовані вліво, а полотнища ножиць — паралельно до площини гребінця.

Дуже коротке волосся зводять нанівець лише кінчиками ножиць і зубців гребінця.

Прийом тушуваннястрижка

Цей перукарський термін, так само як і зведення волосся нанівець, означає прийом стрижки, завдяки якому досягається плавний перехід від довгого волосся на тім'яній ділянці та потилиці до коротшого в ділянці скронь і шиї. Але тушування, на відміну від зведення волосся нанівець, вимагає ретельнішого виконання.

Виконувати цей прийом можна і машинкою для стрижки, і ножицями.

стрижкаФілірування

Цей прийом стрижки полягає в проріджуванні волосся для створення природного співвідношення між довгим і коротким волоссям у пасмі.

Виконують філірування бритвою, ножицями з прямими полотнищами або спеціальними філірувальними ножицями. Останні ми б радили вам придбати для якіснішого виконання цього дуже важливого прийому.

стрижкаВолосся на голові має різну довжину. Це пояснюється тим, що воно по-різному випадає на різних ділянках голови і в різний час. Замість волосся, що випало, відростає нове. Різне за довжиною волосся надає зачісці пишності та об'єму. Якби не існувало різниці у довжині волосин, то неможливо було б створити зачіску, навіть заплести косу, такая відсутність короткого волосся спричинила і відсутність внутрішньої міцності.
Пасма можна філірувати знизу, згори або способом "зубці пилки" .

Останній спосіб, наприклад, передбачає використання ножиць, які врізаються в пасма на відстані 1 -3 см від кінчиків волосся; волосся має бути сухим і чистим. Край пасма стає схожим на зубці пилки.

Форма зачіски залежатиме від того, який вид філірування ви оберете.

Якщо зачісці на певній ділянці необхідно додати об'єму, то філірування виконують знизу: тоді коротке волосся піднімає і підтримує довге, а пасмо набуває пишності. Якщо необхідно, щоб волосся щільно прилягало до голови, його філірують згори. Нарешті, для пом'якшення контуру зачіски, надання їй динамічного характеру і прорідження занадто густого волосся, використовують вищеописаний спосіб "зубці пилки" як на окремих пасмах, так і по всій стрижці.

Прийом стрижки на пальцях
стрижка
Цей прийом виконують тільки ножицями. Послідовність його виконання — від обличчя до потилиці або від потилиці до обличчя.

Для оволодіння прийомом стрижки на пальцях необхідно навчитися тримати у правій руці і ножиці, і гребінець. Одне кільце ножиць надягають на безіменний палець правої руки, інше — залишається вільним; самі ж ножиці притискають до долоні середнім пальцем і мізинцем. Великий і вказівний пальці правої руки тримають гребінець. Його вчісують у волосся, прихоплюють пасмо, трохи підіймають і ведуть гребінець угору. Одночасно вказівним і середнім пальцями лівої руки перехоплюють пасмо точно під гребінцем. Ведучи гребінець вгору, вздовж пасма, рухають одночасно і пальці лівої руки. Після цього гребінець перекладають у ліву руку між вказівним і великим пальцями, а правою рукою тим часом накидом одягають вільне кільце ножиць на великий палець. Тепер можна підстригти пасмо волосся над пальцями.
Далі знімають кільце ножиць з великого пальця, щоб гребінець повернувся у праву руку. У такій же послідовності стрижуть наступне пасмо, при цьому пам'ятайте, що разом з новим жмутиком необхідно прихопити частину волосся з попереднього, щоб за його довжиною рівняти пасмо, яке стрижете в даний момент.

Прийом окантування

Цей прийом використовують для надання стрижці остаточного силуету. Як правило, його виконують на останньому етапі стрижки, хоча іноді й на початку.

Окантовують лише пасма вздовж межової лінії росту волосся.

Розпочинати окантування можна з волосся на шиї, підрізаючи його по прямій чи мисиком. Якщо межова лінія росту волосся на шиї гарна, то її обов'язково слід підкреслити стрижкою.

Наступний етап — окантування скронь. Ліву скроню окантовувати складніше, тому виконання прийомустрижка починають з неї. Розчешіть волосся згори донизу, потім підведіть кінчики ножиць під волосся на скроні таким чином, щоб полотнища ножиць торкалися шкіри голови під дуже гострим кутом, і зріжте волосся.

Потім переходьте до стрижки волосся по дузі навколо вуха. При цьому дотримуйтесь природної контурної лінії. Вологе волосся розчешіть у напрямку до вуха і підстрижіть його, трохи заходячи за контурну лінію.

Занадто високі вирізи над вухами або занадто косо виконана лінія бічної частини потилиці має неестетичний і непривабливий вигляд.

Починаючи стрижку за лівим вухом, ножиці плавно ведуть догори. Лівою рукою притримують вухо, трохи відводячи його вбік.

Задля того, щоб ножиці рухались плавно, роль опори можуть виконувати пальці лівої руки.

Після цього виконують окантування правої скроні і дуги навколо вуха.

Окантування волосся від скроні до чубчика теж виконують з плавним переходом, оформлюючи напівовалом верхню частину обличчя.

Якщо волосся довге, лінію окантування можна виконувати за допомогою гребінця і ножиць або прийомом стрижки на пальцях. Пасмо розчісують за визначеною лінією окантування. Дійшовши до кінчика пасма, гребінець трохи розвертають, щоб волосся, яке стирчить крізь зубчики, притиснулось до шкіри голови. Після цього волосся зістригають. Можна також притискати волосся до шкіри голови над визначеною лінією окантування ребром долоні лівої руки.

Після закінчення стрижки бажано, щоб людина, яку ви стрижете, струснула головою. Це роблять задля того, щоб волосся лягло вільно, і ви ще раз могли б перевірити якість виконання окантування.Краса і Стиль 

Ми розміщені:

Location

місто Косів,
Івано-Франківська обл.,
78600, Україна

+380.97.688.1126 ( t )
+380.34.782.2198 ( f )
[email protected] ( e )
Головна Стрижки | Новинки Все про стрижки Прийоми стрижки, які необхідно засвоїти