18 правил для виконання правильної стрижки PDF Друк e-mail
Стрижки - Все про стрижки

стрижка1. Перед початком стрижки обов'язково вимийте волосся теплою водою з шампунем. Щоб волосся легко розчісувалось, бажано обробити його ополіскувачем. Стрижуть завжди чисте, в міру зволожене волосся — тоді воно буде еластичнішим і легко піддаватиметься стрижці.

2. На плечі людині, яку ви стригтимите, накиньте нейлонову пелерину так, щоб вона щільно прилягала до шиї, а зістрижені волосинки не потрапляли на шкіру.

3.
Заздалегідь підготуйте затискачі, заколки, ножиці, гребінці, щоб у процесі стрижки всі необхідні інструменти були напохваті.

4. Пам'ятайте, що мокре волосся видається довшим за сухе приблизно на 1 см, бо сухе волосся злегка підняте над шкірою голови, а мокре прилягає до неї. Тому, вибираючи лінію базового пасма, від якого йтиме стрижка, не забувайте про це, щоб не підстригти дуже коротко.

5. Якість стрижки суттєво впливає на зовнішній вигляд зачіски. Стрижка буде добре виконана, якщо голову трімати рівно, не напружуючись. Якщо ж навпаки, то зачіску можна зіпсувати. Наприклад, якщо ви робите коротку стрижку і просите людину нахилити голову вперед, щоб вам зручніше працювалося, то лінія потилиці виявиться зависокою.

6.
Пам'ятайте, що стрижка — не просте підрізання волосся, а моделювання форми, створення зачіски. Волосся однакової довжини погано накручується, коли ж пасмо складається з волосся різної довжини, то довге волосся піднімає коротке, і тоді зачіска має пишний і об'ємний вигляд.

7. Щоб грамотно виконати стрижку, необхідно знати, на які умовні ділянки поділяється голова: фронтально-тім'яна, скронево-бічна, потилична і ділянка маківки. Окрім них важливо розділяти межові контури, дуги та лінії, за якими роблять стрижку.

Кожна стрижка має свій поділ на ділянки. Залежно від способу їх обробки, від кута натягування пасом, від того, чи робите ви зріз ножицями паралельно до даної ділянки голови, чи під кутом, можна отримати різноманітні варіанти стрижок.

8.
Пасма для виконання стрижки відокремлюйте ретельно, рівними проділами на відстані одного сантиметра один від одного, кожне акуратно розчешіть не менше трьох разів і тільки тоді переходьте до стрижки. Затисніть пасмо між середнім і вказівним пальцями лівої руки і відтягніть до себе. Зріз ножицями робіть із внутрішнього чи зовнішнього боку долоні (це залежить від довжини волосся або від того, як вам зручніше виконувати стрижку). Кінчики ножиць не повинні заходити за середні фаланги пальців, бо інакше можна травмувати руку.

9. Ще один важливий момент: полотнища ножиць мають бути під кутом приблизно 45° відносно до пасма, а не перпендикулярно до нього. Таким чином досягається плавний перехід одного пасма в інше. Якщо ж розташовувати полотнища ножиць перпендикулярно до пасма, то все волосся буде зістрижене на одному рівні, плавного переходу не буде і помилки стрижки одразу стануть помітними.

10. Будь-яка стрижка будується за законами геометрії. Пасма слід виділяти чітко паралельними проділами; стригти треба, зберігаючи певний кут нахилу.

11. Виділяючи паралельним проділом кожне наступне пасмо, обов'язково прихоплюйте трохи волосся раніше підстриженого пасма, щоб за ним рівняти те, яке стрижете зараз.стрижка

12. Якщо виконуєте дуже коротку стрижку, коли пасмо неможливо захопити між пальцями, застосовуйте прийом тушування, який полягає у зведенні волосся нанівець за допомогою гребінця і ножиць. Гребінцем прихоплюють горизонтальні пасма у напрямку від шиї вгору і послідовно підрізають ножицями.

13. Виконуючи чоловічі стрижки, шию підголюють електричною машинкою для стрижок; її можна замінити електробритвою для гоління чи безпечною бритвою. Виконуючи короткі жіночі стрижки, підголювати шию не рекомендовано — краще скористатися ножицями.

14. Під час виконання стрижок слід орієнтуватися на чотири лінії: межову лінію росту волосся над лобом, лінію перенісся, кінчика носа, крайньої точки підборіддя, а також на лінію рота. Це необхідно для досягнення гармонії при створенні основних композиційних елементів стрижки.

Наприклад,
роблячи стрижку типу "каре" середньої довжини, за основу беруть лінію закінчення підборіддя. Окантування стрижки проходитиме по цій лінії. У коротших стрижках лінія окантування може збігатися з лінією розрізу рота, кінчика носа чи перенісся.

15. Якщо потилиця має скошену форму, то волосся на цьому місці бажано залишити довшим або зробити таку стрижку, щоб зачіска мала об'ємний вигляд.

16. Завжди слід враховувати характеристику волосся, яке ви стрижете. Наприклад, густе, міцне волосся пасує до більшості зачісок, тонке ж вимагає обережного ставлення під час виконання стрижки. Воно більше підходить для зачісок, де волосся зачісується донизу, менше — для зачісування назад і майже не підходить для зачісок, де волосся зачісується вгору.

17.
Велика ймовірність помилки існує при стрижці кучерявого волосся. Зразу важко розрахувати бажану довжину стрижки, тому зрізати волосся краще поступово.

18. Під час роботи виберіть для себе якнайзручнішу позицію, не напружуйтесь. У процесі стрижки руки мають бути розслаблені, ноги краще поставити на ширину плечей. Той, кого ви стрижете, повинен сидіти досить високо, так, щоб його маківка була трохи вище вашого підборіддя.

 



Краса і Стиль


 

Ми розміщені:

Location

місто Косів,
Івано-Франківська обл.,
78600, Україна

+380.97.688.1126 ( t )
+380.34.782.2198 ( f )
[email protected] ( e )
Головна Стрижки | Новинки Все про стрижки 18 правил для виконання правильної стрижки