Тип вашого волосся PDF Друк e-mail
Стрижки - Догляд за волоссям

типи волоссяДля правильного догляду за волоссям необхідно, перш за все, визначити його тип.

Волосся буває нормальним, сухим, жирним, а також змішаним, або комбінованим. Між цими типами існують
перехідні форми — надмірно чи помірно сухе, помірно чи надмірно жирне.

Нормальне волосся.

Нормальне волосся характеризується приємним природним блиском, живим кольором і еластичністю. Завдяки секрету, що виділяють сальні залози, керати-нові лусочки, які складають зовнішній шар кожної волосини, щільно прилягають одна до одної. Це забезпечує блиск і здоровий стан волосся. Навіть при багаторазовому скручуванні нормальне волосся не ламається, відразу поновлює свою природну форму. Воно легко укладати в будь-які зачіски, воно не січеться, не злипається в неестетичні пасма. Нормальне волосся помірно тонке, без надмірної сухості чи жирності, шкіра голови без лупи. При легкому розчісуванні випадає до 50 волосин на добу, що відповідає нормі.

Сухе волосся.

Причини появи сухого волосся можуть бути різними. Наприклад, хвороби, брак вітамінів, поганий доглядтипи волосся тощо. Розпізнати цей тип можна за такими ознаками: волосся тонке, ламке, нерідко тьмяного кольору, пухнасте, з посіченими кінцями. Такий зовнішній вигляд зумовлений тим, що сальні залози, від яких залежить еластичність і блиск волосся, працюють недостатньо і виділяють малу кількість секрету. Як наслідок, шкіра голови стає сухою, лущиться, вкривається сухими білими лусочками (лупою). Кератинові лусочки кожної волосини прилягають одна до одної нещільно, тому волосся робиться шорстким, мало еластичним, затягується у вузлики і як результат — ламається при розчісуванні. Навіть доволі довго немите, таке волосся залишається сухим через відсутність жирової змазки.

Укладати сухе волосся у зачіску після миття досить складно.


Жирне волосся

Волосся цього типу, на відміну від нормального чи сухого, товстіше, волосини вкриті шаром жиру. Зазвичай таке волосся має масний блиск, непривабливий вигляд, бо донього легко прилипають пил і дрібні частинки бруду, що літають у повітрі. Іноді жирне волосся може мати неприємний запах. Саме тому вже через 2-4 дні після миття волосся починає злипатися, втрачає привабливий вигляд.

Коли людина хворіє або перебуває у стані нервового напруження, волосся може жирніти швидше.

Причина криється у посиленій діяльності сальних залоз, через що волосина частково стає пористою і активно вбирає в себе секреторні виділення.

типи волоссяУ віці 15-17 років ті, хто мають жирне волосся, можуть стикнутися з проблемою надмірного його випадання (незалежно від посилення секреції сальних залоз). Але своєчасне лікування та дбайливий догляд здатні істотно поліпшити стан, а отже, і вигляд цього типу волосся.

Змішаний, або комбінований тип волосся

Доволі поширений різновид, що характеризується жирною прикорінною частиною і сухими посіченими кінчиками. Природа комбінованого типу волосся пов'язана з наявністю лупи. Її лусочки на поверхні голови активно поглинають секрет сальних залоз, перешкоджаючи його рівномірному розподіленню вздовж всієї волосини.

Догляд за волоссям


А тепер поговоримо про догляд за волоссям. Це поняття містить у собі певний комплекс заходів, покликаних зробити волосся справжньою окрасою і створити неповторний образ кожної людини. Основою догляду за волоссям є його чистота, бо брудне і немите не лише має неестетичний вигляд, але може спричинити виникнення різних захворювань. Навіть незначні ушкодження поверхневого шару шкіри голови викликають загрозу проникнення бактерій.

Тому альфою і омегою ретельного догляду за волоссям є його правильне і своєчасне миття.

До речі, звичай регулярно мити волосся прижився в Європі відносно недавно — наприкінці XIX століття.типи волосся

Давні греки користувались ароматичою олією та природними барвниками, щедро змащуючи ними волосся; в Давньому Римі перейняли еллінські традиції і тільки змочували його, ніколи не миючи. Вважали, що вода та миючі засоби здатні змити з голови особистий оберег. У добу Середньовіччя європейці мили лише ті частини тіла, що не були прикриті одягом. Волосся ж обгортали клаптем тканини, щоб жодна крапля на нього не потрапила. Такі запобіжні заходи пояснювали тим, що вода нібито відкриває пори та сприяє проникненню інфекції в організм. Лише епоха Просвітництва радикально змінила ставлення європейців до гігієни: воді почали приписувати цілющі властивості, але... волосся, як і раніше, не мили, лише "провітрювали" і розчісували гребінцем, змащеним ароматними маслами.

Революційні зміни у ставленні до волосся відбулися наприкінці XIX століття і дійшли до нас з Індії. Там для миття волосся використовували миючу суміш, яка мала назву "шампо", що в перекладі з хінді означає "натирати і масажувати". Перші сучасні засоби догляду за волоссям були виготовлені в Англії і стали прообразом сучасних шампунів.

Але повернімося до сьогодення. Які ж вимоги до догляду за волоссям диктують сучасні дослідження та лабораторні розробки?

типи волоссяВизначивши тип свого волосся (нормальне, сухе, жирне, комбіноване), необхідно дібрати відповідний миючий засіб. Коли ж використовуються шампуні, які не відповідають вашому типу, можливі певні ускладнення. Тому не варто, побачивши чи почувши чергову рекламу, терміново купувати новий шампунь і випробовувати його на собі. Такі "експерименти" можуть зашкодити цілком здоровому волоссю, а його відновлення і лікування забере чимало часу і коштів.

Слід пам'ятати, що на сьогодні існує шість основних видів шампунів, призначених для догляду за різними типами волосся.

1. Шампунь для сухого і посіченого волосся, а також для волосся після фарбування і хімічної завивки. За-

звичай ці миючі засоби містять лецитин або ланолін, а також хімічні речовини, що надають волоссю еластичності. Такі шампуні полегшують розчісування волосся, лікують і надають йому здорового блиску. Але, користуючись такими шампунями, слід враховувати наступне: якщо у вас біля коренів волосся жирне, а кінчики посічені, то користуватися препаратами для сухого волосся не можна. Мити його варто шампунем для жирного волосся, а посічені кінчики лікувати спеціальними препаратами або масками, виготовленими в домашніх умовах.

2. Шампунь для тонкого волосся. Створює додатковий об'єм та надає волоссю еластичності, завдяки чому зачіска набуває пишності. Основними компонентами такого шампуню є протеїн, кератин або екстракти лікарських рослин.

3. Шампунь для нормального волосся містить вітаміни та екстракти лікарських рослин і призначений для Hair Stylesм'якого догляду за волоссям.

4. Шампунь для жирного волосся. Абсолютна відсутність у його складі поживних речовин — характерна ознака шампуню цього виду. Натомість він містить велику кількість трав'яних екстрактів і антибактеріальних елементів, які нормалізують процес виділення жиру і запобігають злипанню волосся.

5. Шампунь "Два в одному" об'єднує шампунь і бальзам-ополіскувач або шампунь і кондиціонер. Незамінний для тих, хто за браком часу не в змозі ретельно доглядати за своїм волоссям. Обов'язковим компонентом цього миючого засобу є силікон. Завдяки йому волосся набуває еластичності, полегшується його розчісування, з'являється природний блиск. Однак при постійному застосуванні препарати, які містить такий шампунь, "осідають" на волоссі, роблячи його важким. Щоб такого не сталося, треба на певний час перейти на шампунь для нормального волосся, щоб відновити його природний стан.

6. Шампунь проти лупи. Зазвичай його склад характеризується вмістом антибактеріальних препаратів, а іноді трав'яних екстрактів. Сьогодні побутує думка, що можна постійно користуватися шампунем проти лупи, і зрештою, вона зникне. Однак, якщо лупа не зникла протягом трьох тижнів, то його краще замінити на звичайний шампунь для вашого типу волосся, бо Hair Stylesподальше використання недоцільне. Натомість варто пройти спеціальний курс лікування травами. Для цього не обов'язково звертатися до лікаря, бо більшість процедур цілком реально зробити вдома, придбавши лікарські рослини у найближчій аптеці.

Обираючи той чи інший миючий засіб, зверніть увагу на компоненти, що входять до його складу. Професійні косметологи і перукарі радять користуватися шампунями з екстрактами лікарських рослин. Це так звані фіто-шампуні, які останнім часом у широкому асортименті випускає вітчизняна промисловість. За вмістом натуральних природних компонентів ці миючі засоби не поступаються значно дорожчим імпортним.

Так, добре зарекомендували себе фітошампуні серії "Магія трав". До їхнього складу входять такі натуральні компоненти, як екстракти лікарських рослин, зародки пшениці тощо. Українська косметична промисловість пропонує шампуні з кропивою, ромашкою, коренем лопуха, календулою, чередою, любистком. На користь цих миючих засобів той факт, що перелічені рослини здавна використовувались в українському побуті як найкращі засоби догляду за волоссям.

Хай які різноманітні й вишукані промислові шампуні, але їхні замінники, виготовлені в домашніх умовах, значно ефективніші. Річ у тому, що домашніми шампунями волосся можна мити так часто, як це необхідно, не переймаючись тим, що воно пересушиться, недостатньо промиється або втратить еластичність і блиск.

Навпаки — систематичне використання шампунів домашнього виробництва лише покращить стан та зовнішній вигляд волосся. До того ж, всі компоненти, необхідні для приготування шампунів-замінників, практично завжди є, як то кажуть,  напохваті. Скориставшись уподобаним вами рецептом, матимете "два в одному": і волосся набуде ідеального вигляду, і певна сума грошей, яку б ви витратили на дорогий шампунь, буде зекономлена.

 

 

Краса і Стиль


 

Ми розміщені:

Location

місто Косів,
Івано-Франківська обл.,
78600, Україна

+380.97.688.1126 ( t )
+380.34.782.2198 ( f )
[email protected] ( e )