Перша стрижка дитини PDF Друк e-mail
Стрижки - Догляд за волоссям

дитячі стрижкиЩе одне питання, яке завше хвилює молодих мам — стригти чи не стригти наголо дитину в однорічному віці.

Традиції багатьох слов'янських народів, зокрема українського, регламентували стрижку волосся у дитини у віці одного року. Сам процес прощання з волоссям вважали у багатьох народів магічним дійством, складним і тонким ритуалом.

У Росії, наприклад, не можна було стригти волосся дитини, поки їй не виповниться один рік: "дитя до року не стригти, і потім стригти у чистий четвер, раз на рік".

У росіян, українців, білорусів заборона стригти малюка до року мотивувалася острахом "відрізати язика", тобто призупинити розвиток мовлення.

Деякі слов'янські народи не стригли дитини до семи років, "щоб не відстригти розуму".

У слов'ян підстригання волосся залежало не тільки від віку, але й від днів тижня і місячних фаз. Так для першої стрижки у східних слов'ян обирали фазу молодого місяця, "щоб волосся швидко росло", у південних слов'ян — повного місяця, щоб "на голові було повно волосся".

Вірування гуцулів забороняли стригти волосся по вівторках і п'ятницях, а поляки накладали табу на стрижку в день Івана Головоруба, щоб "не припинявся ріст волосся".

Як бачимо, ритуал обстригання волосся сягає дохристиянських часів. Натомість релігійне таїнство хрещення передбачає зрізання пасма волосся. Якщо дитинку охрещують до року, то зрізане пасмо ніяким чином не позначається на її мовних чи розумових здібностях.

Тому питання, як і коли стригти малюка, виключно прерогатива його батьків.

Можливо, варто дослухатися і до суто наукової думки про природу волосся. Корінь кожної волосини розміщений у шарах шкіри в особливому мішечку — фолікулі. Звідти воно починає рости, звідти отримує живлення. Фолікули розвиваються тільки в період внутрішньоутробного життя плоду. їх кількість — дуже індивідуальна. При цьому визначальну роль відіграють фактори спадковості. Після народження дитини фолікули вже не утворюються.

У немовлят волосся дуже тонке і м'яке. Потім поступово відбувається заміна дитячого волосся на, так зване,дитячі стрижки постійне, або остаточне, яке набагато товстіше і жорсткіше. Ріст його відбувається завдяки розмноженню клітин у нижній частині кореня, що розміщений у фолікулі. Збільшуючись, ця частина виштовхує зі шкіри верхню — стрижень, який сам по собі не росте і не збільшується. Тому стрижка не впливає на ріст волосся.

Чи означає це, що дитину до року взагалі не можна стригти? Звичайно, ні. Якщо волосся швидко відростає або довге, то з профілактичною метою можна підстригати його кінчики до того, як дитині виповниться рік.

 


Краса і Стиль

 


 

Ми розміщені:

Location

місто Косів,
Івано-Франківська обл.,
78600, Україна

+380.97.688.1126 ( t )
+380.34.782.2198 ( f )
[email protected] ( e )