Інші хвороби волосся PDF Друк e-mail
Стрижки - Догляд за волоссям

На жаль, випадання волосся і поява лупи — не єдині хвороби шкіри голови і волосся.

Від передчасного облисіння страждають як чоловіки, так і жінки. Щоправда, у чоловіків воно буває значно частіше. Вченими помічено, що сільські мешканці лисіють значно рідше, ніж городяни, а люди хвороби голвиінтелектуальних професій — частіше за людей, що працюють фізично.

Існує декілька причин, що викликають тимчасове чи повне облисіння.

Передчасне облисіння може мати спадковий характер, а також бути спричиненим порушеннями в діяльності шлунково-кишкового тракту (виразка, коліт, гастрит), щитовидної залози.

Крім того облисіння може з'явитися внаслідок захворювання себореєю або довгого насіння зачіски типу "кінський хвіст".

Випадання волосся може спровокувати випадкове проникання в організм деяких отрут, наприклад, талію. Тоді волосся випадатиме пасмами, що може призвести до повного облисіння за кілька днів. При отруєнні миш'яком, свинцем чи ртуттю волосся також випадає, але не так інтенсивно, як при отруєнні талієм.

Небезпека повного випадання волосся криється і в негативній дії на нього деяких особливо токсичних медикаментів, які, як правило, призначають при онкологічних і важких системних захворюваннях. Але, на щастя, в цьому випадку, процес облисіння має тимчасовий характер.

Існує ще один вид облисіння — так зване гніздове. Воно може з'явитися у людей будь-якого віку, частіше у чоловіків, Зовні нормальна шкіра раптово вкривається круглими чи овальними бляшками діаметром 2-3 мм і більше. Поступово кількість уражених місць збільшується, що іноді закінчується повним облисінням.

хвороби голвиПричина захворювання невідома, хоча фахівці висувають гіпотезу про зв'язок гніздового облисіння зі змінами в нервовій системі під впливом різноманітних причин: психічних стресів, певних захворювань, що позначаються на нервовій системі.

У будь-якому разі причину виникнення облисіння повинен встановити лікар і призначити відповідний курс лікування.

Багато хвороб, які уражають шкіру голови, можуть викликати бактерії — стафілококи і стрептококи. Запальні гнійничкові захворювання бувають поверхневими і глибокими.

Фолікуліт — гнійничкова хвороба шкіри, яка вражає не лише волосяну частину голови, а й шкіру обличчя. Ця недуга розвивається у заглибинах шкіри біля волосин. Саме там з'являються невеличкі гнійні пухирці, так звані фолікули.

Сикоз — гнійне запалення сально-волосяних мішечків бороди і вусів. Проявами сикозу є печія, свербіння, біль і випадання волосся на уражених ділянках шкіри.

Мікроспорія — захворювання волосяної частини голови. Частіше від хвороби страждають діти. Проявами мікроспорії є поява на шкірі рожево-червоних плям, які лущаться, а волосся на уражених ділянках стає ламким і створює враження коротко підстриженого. Ця недуга викликана дією хвороботворних грибків.

Трихофітія (стригучий лишай) — досить поширене захворювання волосяної частини голови. Характерною ознакою трихофітії є велика кількість невеличких за розміром, круглих чи овальних уражень. Волосся стає дуже ламким. За браком вчасного кваліфікованого лікування ця хвороба може спричинити повне облисіння.

ТАЄМНИЦІ Увага! У кожному з перелічених випадків лікуватись треба тільки під наглядом лікаря!

Як бачимо, стан волосся залежить від загального стану нашого здоров'я.

Зовнішній вигляд волосся — чутливий барометр людського організму.

Коли ми здорові, волосся також сяє здоровим блиском, коли ж почуваємося погано, — тьмяніє і втрачає свою привабливість.

Як тут не згадати прислів'я: "Від поганого життя волосся січеться, а від гарного - в'ється".

 

 

Краса і Стиль

  

Ми розміщені:

Location

місто Косів,
Івано-Франківська обл.,
78600, Україна

+380.97.688.1126 ( t )
+380.34.782.2198 ( f )
[email protected] ( e )