Алое. Настоянка. Нижнє листя рослини зрізають, промивають кип'яченою водою. Ріжуть на дрібні шматочки і віджимають сік. До соку додають 20% спирту. Зберігають в холодильнику. Сік, попередньо підігрітий до кімнатної температури, втирають у шкіру голови протягом 2,5-3-х місяців. Можна використовувати сік алое, що продають в аптеках. Методика застосування така сама.
Береза (листя). Настій. Березове листя заливають водою у пропорції 1:10, або використовують березові бруньки у тій же пропорції. Застосовують як ополіску-вач 2-3 рази на тиждень. Курс лікування — 15 процедур. Лікування можна повторити через 2-3 тижні.
Бодяга. Продають в аптеках. Готовий продукт - порошок сірозеленого кольору. Лікувальний засіб з бодяги готують так: до 1 чайної ложки порошку повільно доливають (безперервно помішуючи) 3%-ний перекис водню чи розчин борної кислоти (1/2 чайної ложки на 1/2 склянки води) до консистенції рідкої сметани. Суміш підігрівають на водяній бані чи слабкому вогні. Охолоджують до 50°С і втирають у шкіру голови і волосся пальцями в гумових рукавичках аж до відчуття печії. За ЗО хвилин волосся ретельно промивають. Процедуру проводять 1 раз на 4-5 днів. Курс лікування — 6-8 процедур. Це досить ефективний метод лікування: по закінченні різко зменшується саловиділення, зникає лупа і свербіння.
Гірчак зміїний. Відвар. Коріння заливають водою в пропорції 1:10 і кип'ятять протягом ЗО хвилин на невеликому вогні. Використовують як ополіскувач 2-3 рази на тиждень. Курс лікування — 12-15 процедур. Повторний курс — за 3-4 тижні. Відвар процідити відразу ж як закипить.
Звіробій. Настій. Звіробій заливають окропом у пропорції 1:5. Настоюють 30-40 хвилин. Одразу ж проціджують. Використовують як ополіскувач 2-3 рази на тиждень. Повторний курс — через 2-3 тижні.
Календула. Настоянка. Готують настоянку квіток календули на горілці в пропорції 1:10. Втирають у шкіру голови через день протягом місяця. Повторний курс — через 3-4 тижні. Готову настоянку календули на 70%-ому спирті продають в аптеках. її слід розвести водою 1:1. Методика використання та сама.
Лимон. При жирній себореї корисно раз на тиждень втирати у шкіру голови лимонний сік.
Пижмо звичайне. Настій. Квітки пижма заливають окропом у пропорції 1:15. Настоюють 1 годину. Використовують як ополіскувач двічі на тиждень. Курс лікування — 10 процедур. Через 2 місяці курс можна повторити.
ТАЄМНИЦІ Увага! Настій отруйний, тому поводитися з ним слід обережно. Піхта сибірська. Олія. По лініям проділів наносять кілька краплин олії і втирають пальцями у шкіру голови. Процедуру виконують через день протягом 1,5-2 місяців. За необхідності курс повторити через місяць.
З цією ж лікувальною метою використовують глицю сосни чи ялини, але їхній ефект дещо нижчий.
Полин гіркий. Настій. Полин заливають водою у пропорції 1:10. Настоюють близько 40 хвилин. Використовують як ополіскувач через день. Курс лікування — 15 процедур. Через 2-3 тижні курс повторити. Ромашка аптечна. Настій. Квітки ромашки заливають окропом у пропорції 1:10. Настоюють 30-40 хвилин. Використовують як ополіскувач 2-3 рази на тиждень. Курс лікування — 12-15 процедур. Повторний курс через 2-3 тижні.
ТАЄМНИЦІ Увага! Кип'ятити ромашки не можна, бо під час кип'ятіння втрачається найцінніший компонент цієї рослини — хамазулен. Хвощ польовий. Настоянка. Хвощ настоюють на горілці у пропорції 1:10 протягом 4-5 днів. Втирають у шкіру голови 2-3 рази на тиждень. Курс лікування — 15-20 процедур. Повторний — через місяць.
 Прополіс. Настоянка. Прополіс — це продукт, який виробляють бджоли. На вигляд маса бурого кольору, що містить смоли, віск, ефірні олії, квітковий пилок, мікроелементи. Використовується як в народній, так і в традиційній медицині.
Прополіс очищають від домішок, заливають спиртом у пропорції 1:4 і настоюють 3-4 дні у темному місці, періодично струшуючи. Потім фільтрують. Процес фільтрації можна значно прискорити, якщо розчинити прополіс у спирті на водяній бані. Вже за 10-30 хвилин прополіс повністю розчиниться. Надлишок воску, що спливає на поверхню, збирають і розчин фільтрують. Такий екстракт зберігається досить довго.
Лікування полягає у змащуванні шкіри голови через день (на ніч) прополісом. По лініях проділів розчин прополісу наносять зручною щіточкою чи пензликом. Речовина відразу підсихає, утворюючи плівку. Зранку плівку змивають, протираючи шкіру тампоном, змоченим у горілці. Курс лікування — ЗО процедур. Повторний курс — через два місяці.
ТАЄМНИЦІ Увага! У деяких людей прополіс може викликати алергічну реакцію. Тому за перших ознак алергії використання прополісу слід припинити. Софора японська. Настоянка. Подрібнені плоди софори настоюють 10 днів на горілці у пропорції 1 : 5. Потім фільтрують. Втирають у шкіру голови через день. Курс лікування — 20 процедур. Повторний курс — через місяць.
Шавлія лікарська. Настій. Шавлію заливають окропом у пропорції 1: 10, настоюють 30-40 хвилин. Використовують як ополіскувач 2-3 рази на тиждень. Курс лікування — 12-15 процедур. Повторний курс — через 2-3 тижні.
Краса і Стиль
|