Проблема: лупа PDF Друк e-mail
Стрижки - Догляд за волоссям

 

лупаІснує не так багато щасливців, які б протягом життя не стикалися з такою проблемою, як лупа. Ця неприємна хвороба "падає" — і в прямому, і в переносному значенні — "як сніг на голову".

То що ж таке лупа і яка її природа?

Лупою називають рогові лусочки, які з'являються на голові при себореї — захворюванні, що характеризується порушенням жировиділення із сальних залоз. Звідси і назва, бо "себо" латиною — це жир.

Природа себореї має кілька пояснень: багато фахівців пов'язують цю хворобу зі спадковістю, інші — з гормональними порушеннями, неправильним функціонуванням щитовидної залози, порушенням обміну речовин, кишковими захворюваннями, нестачею вітамінів, особливо групи A, D, Е, Н. Поява лупи може бути пов'язана з алергічними захворюваннями, нераціональним харчуванням, вагітністю, хронічним недосипанням, стресами. Наявність лупи іноді свідчить про враження шкіри грибком особливого виду.

Себорейні зміни, виражені як в "сухій", так і в "жирній" формі, можуть виникати на ранньому етапі статевого розвитку.

Перш за все кидається у вічі надмірна сухість шкіри і утворення лусочок (лупи). Частинки лупи можуть бути і дуже тонкими (при сухій себореї), і більш щільними, жовтуватими (при жирній себореї). Типовими ознаками для обох форм себореї є свербіння і посилене випадання волосся.

При сухій себореї (хоча ця назва не зовсім точна, бо себорея означає саловиділення) волосся поступово тоншає, втрачає здоровий блиск, стає ламким, січеться на кінчиках, надмірно випадає. На шкірі голови з'являється лупа у вигляді сухих білуватих лусочок, що легко обсипаються. Посилене миття голови тільки погіршує стан волосся, бо гаряча вода з миючими засобами висушує його ще сильніше. Ось чому всі засоби, що знежирюють шкіру і волосся (мило, жорстка вода, спиртові лосьйони, хімічна завивка, хімічні барвники), завдають шкоди.

Для лікування сухої себореї використовують як водні, так і масляні препарати на рослинній основі, а також креми, олії, що забезпечують довготривалий контакт лікувального засобу зі шкірою. Особливо корисні для лікування сухої себореї масляні рослинні препарати.

 

лупа

Головною ознакою жирної себореї є посилене виділення шкіряного сала. Волосся швидко, іноді на другий-третій день після миття стає жирним на вигляд, неприємно блищить, склеюється у масні пасма. На шкірі голови утворюються великі лусочки білого чи жовтуватого кольору. Зазвичай вони щільно прилягають до шкіри і тільки при ретельному розчісуванні відділяються і обсипаються. Поступово посилюється випадання волосся, яке протягом 3—5 років може призвести до значного облисіння. Якщо є жирна лупа, на шкірі голови можуть з'являтися вугри та інші гнійні новоутворення. Лікування жирної себореї — процес довготривалий і нерідко потребує допомоги лікаря-дерматолога.

Існує ще й так звана дріжджова себорея. Її викликають грибки певного виду. Ця хвороба гострозаразна, швидко прогресує протягом доби, уражуючи шкіру голови. Її особливістю є наявність величезної кількості лупи, що рівномірно розподілена по волоссю, без жодних натяків на ураження окремих ділянок, як у двох перших випадках.

Будь-який вид лупи потребує тривалого лікування. При лікуванні сухої та жирної себореї широко застосовують лікарські рослини та рослинні препарати, що дає, як правило, позитивний результат. Але навіть успішне лікування не виключає рецидивів. Тому дуже важливими є профілактичні запобіжні заходи для усунення ризику повторної появи лупи. Одночасно з місцевим, зовнішнім лікуванням при захворюванні себореєю за рекомендацією лікаря прописують і загальне лікування. Найчастіше призначають вітаміни, перш за все вітамін А, бо саме його нестача спричиняє появу сухої себореї, а також вітамін Вє, препарати фосфору, фітін, препарати сірки, стимулюючі препарати, такі як екстрат алое, прополіс тощо. Застосовують також різноманітні методи фізіотерапії. Загалом, лікування залежить від специфіки захворювання конкретної людини.

лупа

Лікувати себорею треба цілеспрямовано. Після закінчення одного чи двох курсів не варто відразу припиняти процедури, а продовжувати їх з періодичністю раз на 7—10 днів протягом року. Рецидиви проявів себореї, як правило, припадають на ранню весну та осінь. Якщо стан волосся у цей час помітно погіршився, необхідно повторити повний курс лікування, не обмежуючись виключно профілактичними засобами. При цьому включати до нього підтримуючі процедури, з періодичністю раз на 2—3 місяці бажано змінювати склад рослин, щоб запобігти звиканню і зниженню ефекту.

Таким чином, процедури треба повторювати часто, бо саме кваліфіковане систематичне лікування дає позитивні результати.

Серед лікувально-косметичних засобів, які продають у спеціалізованих магазинах і парфумерних відділах, репрезентована величезна кількість шампунів проти лупи. Практично кожна фірма, що випускає засоби догляду за волоссям, має в своєму арсеналі лінію шампунів проти лупи.

Окреме місце серед промислових препаратів займають лікувальні шампуні. їх продають тільки в аптеках. Деякі з них досить дорогі, але й ефект від їх використання значно кращий і довготриваліший. Останні наукові дослідження доводять, що лупа — це грибкове захворювання. Тому сучасні препарати для боротьби з себореєю мають антигрибкову дію.

Серед лікувальних засобів проти лупи гарні результати дає втирання у шкіру голови 5% сірчаної чи саліцилової мазі (для посилення їх дії на голову надягають поліетиленовий капелюшок і обгортають підігрітим рушником).

Як уже зазначено, лікування лупи — процес довготривалий і комплексний. Тому одночасно з патентованими косметичними і лікувальними засобами потрібно використовувати рецепти народної медицини, що перевірені віками. Вони діють м'яко і ефективно, а головне — ніколи не шкодять здоров'ю волосся та шкіри голови.

 

 

Краса і Стиль

  

Ми розміщені:

Location

місто Косів,
Івано-Франківська обл.,
78600, Україна

+380.97.688.1126 ( t )
+380.34.782.2198 ( f )
[email protected] ( e )