Професіонали радять
Нарешті ви обрали бажаний колір, відтінок і навіть нюанс фарби і підійшли до найвідповідальнішої фази -власне фарбування. Що необхідно мати напохваті для вдалого і безпечного фарбування?
Це — гумові рукавички, зручна водонепроникна пелерина, гребінець із широкими зубчиками, кілька затискачів для фіксації волосся, скляний чи фаянсовий (не металевий!) посуд для змішування фарби; зручна щітка чи ватні тампони для нанесення барвника.
Процедура фарбування від початку до завершення триватиме 1 -2 години залежно від довжини і густоти волосся, тому розрахуйте час так, щоб вас нічого не відволікало.
Приготувавши фарбу, її відразу ж наносять на волосся, щоб реакція з вивільненням кисню відбувалася безпосередньо на ньому.
Наносити суміш необхідно в тонких гумових рукавичках. Все волосся ділять на умовні ділянки: роблять дугоподібний проділ від вуха до вуха через маківку голови і вертикальний проділ від середини лоба до середини шиї; після цього проводять горизонтальний проділ через потиличні горби. Нанесення барвника починають від межової лінії росту волосся на шиї, заздалегідь змастивши її кремом на вазеліновій основі, щоб захистити від дії барвника. Горизонтальним проділом від вуха до вуха паралельно межовій лінії росту волосся відділяють пасмо завтовшки не більше 1 сантиметра та за допомогою аплікатора, щітки чи ватного тампона наносять барвник таким чином, щоб на 2-3 мм біля коріння волосся не було зафарбоване, а потім прочісують пасмо гребінцем для рівномірного розподілу фарби.
Паралельно до попереднього пасма виділяють наступне і обробляють так само. Так, виділяючи пасма горизонтальними проділами від вуха до вуха, суміш наносять на все волосся нижньої і верхньої потиличних ділянок у напрямку росту волосся від шиї до маківки, не забуваючи прочісувати кожне пасмо після нанесення фарби.
Після обробки волосся потиличної ділянки, суміш наносять на пасма скронь, починаючи від межової лінії росту волосся та виділяючи пасма горизонтальними проділами. Завершивши нанесення фарби, волосся ще раз прочісують гребінцем, щоб рівномірно розподілити барвник.
Час витримування фарбувальної суміші на голові визначається з урахуванням структури волосся: волосся, яке погано піддається знебарвленню, може втратити привабливість, але так і не набути бажаного кольору. З таким волоссям треба працювати обережно, наносячи фарбу в декілька етапів. Але в будь-якому разі слід чітко дотримуватися термінів, вказаних у інструкціях до сучасних фарбувальних засобів.
Після знебарвлення чи фарбування суміш змивають великою кількістю теплої води, для того щоб видалити рештки фарби. Коли вода стане зовсім прозорою, необхідно промити волосся у підкисленій воді. Але ополіскування відразу після змивання лужної суміші, якою фактично є всі барвники, призводить до початку хімічної реакції у самій волосині, внаслідок чого волосся січеться, втрачає еластичність. Тому перед ополіскуванням підкисленою водою краще підсушити волосся і дати йому відпочити протягом кількох годин. Інший варіант ополіскування волосся після фарбування — використання лікувальних бальзамів-ополіскувачів, які входять до комплекту деяких хімічних барвників ("Wella", "L'Oreal"). Вони дуже ефективні, бо відновлюють структуру фарбованого волосся, роблять його еластичним і блискучим. Також добре скористатися відновлювапьним бальзамом (наприклад, "Лондестрапь"), який наносять на волосся після ополіскування кислим розчином.
Важливо правильно доглядати за вже пофарбованим волоссям. Його слід мити шампунями або милом, рівень рН яких відповідає 5.
За 3-5 тижнів волосся необхідно повторно знебарвити чи підфарбувати, але фарбувальну суміш наносять тільки на ту частину, яка відросла.
Знебарвлене і фарбоване будь-яким способом волосся шкідливо намилювати більш ніж двічі. Користуватися феном не бажано, краще почекати, поки волосся висохне. Тоді воно збереже блиск і еластичність.
Щоразу після миття фарбоване волосся слід ополіскувати водою з додаванням оцту чи соку лимона (столова ложка 6% оцту чи лимонного соку на літр води).
Не рекомендовано у домашніх умовах робити знебарвлення більш ніж на 3 тони, бо це може призвести до непоправних наслідків.
У яких випадках не рекомендовано фарбувати волосся
1. Під час критичних днів, бо це негативно впливає на волосся, а бажаного ефекту не буде досягнуто.
2. Якщо під час попереднього фарбування у вас з'явилося свербіння.
3. При астмі.
4. При екземі.
5. При захворюванні нирок.
6. При захворюваннях шкіри.
7. Під час вагітності.
8. Якщо волосся дуже ослаблене.
Краса і Стиль
|