Татуювання PDF Друк e-mail
Боді-арт - Інші стилі

Слово татуювання, тату, tattoo, tatoo або tatu почало вживатися в Європі після подорожі капітана Кука на Таїті. Це слово сходить з таїтянських словом tatau і маркезанскім ta-tu і означало воно «рана», «знак».


Історія татуювання налічує не менше 6000 років. Найдавніші татуювання знайдені при розкопках єгипетських пірамід Гізі. Муміям близько 4000  років, але малюнки на висохлій шкірі добре видно. Стародавні єгиптяни шанували мистецтво тату і, завдяки торговим зв'язкам, навчили прикрашати власні тіла жителів Персії, Греції і Криту. Мистецтво татуювання тіла було виявлено істориками практично в будь-якій епосі, в будь-якому дослідженому сторіччі.


Найбільшого розвитку культура тату зазнала в Японії, де досі шануються татуйовані люди. Саме майстри Хонсю, Хоккайдо і Сікоку вперше запропонували тривимірні зображення. Замість орнаментів і плоских фігур вони стали зображувати об'ємних і кольорових міфічних тварин.


У Північну Америку мистецтво татуювання, швидше за все, «припливло» через Берингову протоку разом з чукчами. Чукчі дружили з північноамериканськими індіанцями, і вони передали мистецтво татуажу в Центральну і Південну Америку. Версія проникнення татуювання до Америки через полінезійців, вважається вченими сумнівною, тому що навряд чи вони подолали 2000 км через Тихий Океан (він же шумить!!) Однак, з'явилася татуювання набагато раніше - за первіснообщинного ладу. Воно служило не тільки прикрасою, але й знаком племені, роду, полюсу, вказувала соціальну приналежність її власника, служила маскуванням під час полювання, а крім того, наділялась певною магічною силою.


Причини виникнення звичаю татуювання тіла, можливо, криються в природних ушкодження шкіри: шрамах, рубцях, що з'являлися в боях, на полюванні у хоробрих воїнів.

Білошкірі народи Європи і Азії, індіанці Північної і Південної Америки, жителі Океанії практикували татуювання, а чорношкірі віддавали перевагу рубцюванню, від народження до смерті татуювання супроводжувало індіанські племена Полінезії та Індонезії.

Про татуювання дізналися в Європі завдяки мореплавцеві Джеймсу Куку.

Інші джерела, стверджують, що мистецтво тату в Європу прийшло з Австралії, саме з острова Самоа. На островах Самоа татуювання до наших днів є ознакою серйозного положення в суспільстві і наноситься на тіло такими ж методами, що й багато століть тому.


Радянські археологи, що дослідили поховання древніх скіфів поблизу Алтаю в 1947 році, натрапили на прекрасно збережене муміфіковане тіло скіфського воїна, покритого татуюванням з зображеннями міфологічних звірів (скіфи - племена кочівників, які прийшли зі сходу, є найбільш ймовірними прабатьками нинішніх слов'ян).


В індіанців особа мала мати пріоритетне положення для нанесення татуювання.


Мешканці Полінезії перетворювали своє обличчя в страшну маску, що викликала у ворогів панічний жах.

Маскоподібне тату - Мокоа носили племена Майори з Нової Зеландії. Якщо ти воїн, і маєш бажання бути похованим з почестями, та ще щоб твою голову зберігали, як реліквію, то зроби тату Мокоа, прикрась себе хитрими і сплетеними візерунками, інакше твоє тіло після загибелі увійде в безперервний процес смерть-життя і послужить їжею для тварин .

Також тату Мокоа служило в ідентифікаційних цілях - замість сьогоднішнього підпису або печатки, Майори зображували точну копію своєї маски, а осіб з «особливими» прикметами легше знайти в копиці сіна нашої цивілізації.

Жінки аборигенів Айнська, ви, звичайно, знаєте, що це японське плем'я, сигналізували про наявність чоловіка та кількість дітей візерунками на повіках, щоках і губах. У наш час, не зовсім зрозуміло з макіяжу жінки - з ким вона і плодюча чи.


Нанесення татуювання - ритуал, порушення якого позбавляє цей процес його магічного значення, тому він відбувався потай, спеціально присвяченими людьми.

Чи знаєте ви, що татуювання є ще і вашим провідником в інший світ? Ні? Ще не знаєте, а ось племена Дмак, з так добре нам знайомого острова Борнео, вірили, що в їхньому раю Apo-Кезіо, все обертається протилежністю: Чорне стає білим, солодке - гірким, тому вони татуйовані в темні кольори. А вже після смерті, це темне, ставало світлим і висвітлювало шлях через прірву між землею та Апо-Кезіо.

 

 

Краса і Стиль


 

Ми розміщені:

Location

місто Косів,
Івано-Франківська обл.,
78600, Україна

+380.97.688.1126 ( t )
+380.34.782.2198 ( f )
[email protected] ( e )