Боді-арт

Мистецтво боді-арту

Боді-арт (від англійського body art) - це мистецтво тіла, це напрям мистецтва, який досліджує фізичні реакції людського організму, перетворює людське тіло на річ, на об'єкт для маніпуляцій, на матеріал для творчості, напрям, який виник в 60-х роках. До цього поняття відносяться: макіяж (make up), татуїровки і пірсинг, менді (біотату хною) і бодіпейнтінг (bodypainting) – мистецтво розпису тіла, або боді арт у вузькому сенсі слова. Сучасний боді арт знаходиться на стику графіки і живопису, дизайну, макіяжу і стилю, перукарського мистецтва.

Практика розпису тіла і до цього дня поширена серед племен, що знаходяться на рівні кам'яного століття. Серед них плем'я Каро (Ефіопія), представники якого покривають своє тіло шрамами, надрізами; плем'я Кайано (Амазонка), що розфарбовують свої тіла фарбами з фруктів; Майорі (Полінезія), що покривають свої тіла ритуальними татуїровками. Танцюристи племені Симбу (Папуа Нова Гвінея) прикрашають себе білою глиною і деревним вугіллям. Загалом, майже всі племена в тій або іншій мірі використовують прийоми зміни свого тіла.

Малюнки наносяться гуашшю або акриловими фарбами. Гуаш доступніше, але гірше тримається, більш гнучка і відпадає на місці згину. Акрилові фарби краще наносяться, тримаються довше, але змиваються гірше. Для боді-арту краще використовувати акрилові фарби, але можна і гуаш, якщо додати до неї трішки шампуні або крему до бриття. Для роспису по тілу краще підійде художня гуаш, ніж плакатна - так фарба швидко висихає і наступні слої не змішуються. При зафарбовуванні великих ділянок тіла шкіра зтягується і хочеться якнайшвидше змити фарбу. Цей вид боді-арту більше підходить для проведення святкових шоу в нічних клубах.

 

Боді-арт класифікується на чотири основні види:

Бодіпентінг - малювання по тілуНешкідливий і популярний вид боді-арту. Він легко і швидко наноситься і так само легко змивається. Цей вид носить розважальний характер.
Татуаж - другий вид боді-артуТатуювання наноситься під шкіру і залишається там надовго. В даний час розроблені спеціальні фарби, в наслідок чого можна робити кольорові тату. Досить модне зараз і татуювання хною. Основна перевага таких татуювань - вони тримаються від одного тижня до місяця і сходять у міру оновлення шкіри.
Пірсинг - проколювання дірокДірочки прикрашаємо сережками, кільцями, “штангами” та іншими прикрасами. Дірки роблять у всіляких частинах тіла - від носа і брів, до пупка і статевих органів.
Скарифікація – шрамуванняСамий екстремальний вид боді-арту. Виконується він хірургічними скальпелями та передбачає нанесення на шкіру досить глибоких порізів, що залишають шрами. Варіацією на тему є так званий "бредінг" (або клеймування). Тут шрами або малюнки наносяться за допомогою розпечених металевих предметів. Після чого з'являються дуже хворобливі опіки. Нізащо не рекомендується використовувати скарифікацію для самоприкраси.

Ми розміщені:

Location

місто Косів,
Івано-Франківська обл.,
78600, Україна

+380.97.688.1126 ( t )
+380.34.782.2198 ( f )
[email protected] ( e )
Головна Боді-арт | Мистецтво