Як зберегти здоров’я на довгі роки? PDF Друк e-mail
Новини - Мода, Краса і Стиль

Ні для кого не секрет, що стрес, несприятлива екологічна обстановка, неправильне харчування істотно впливають як на фізичне, так і на психічне здоров’я. З віком ефект лише посилюється.

Щоб продовжити своє життя і знизити ризик захворіти такими недугами як хвороба Альцгеймера і синдром Паркінсона дотримуйтесь наступних порад:

Слідкуйте за здоровим харчуванням з юних років

Їжа з фаст-фуду, як і висококалорійні закуски типу чіпсів і солоного арахісу, – прямий шлях до зайвої ваги, ожиріння. Здорове харчування з дитинства має бути одним із життєвих пріоритетів.

Їжте багато свіжих овочів і фруктів, особливо темно-зелених і оранжевих

Фрукти і овочі багаті природними антиоксидантами, вітамінами та важливими мікроелементами.

Уникайте насичених і трансжирів

Користуйтеся тими рослинними оліями, які мають збалансований склад Омега-3, Омега-6 кислот і мононенасичених жирів. Їжте переважно їжу рослинного походження, нежирні молочні продукти, дієтичне м’ясо, птицю. Намагайтеся рідше використовувати при готуванні рослинні олії, що містять велику кількість Омега-6 кислот, особливо кукурудзяну, соняшникову і арахісову.

Їжте їжу, багату Омега-3 кислотами

Мінімум раз на тиждень включайте в меню рибу. Якщо ви не їсте рибу, приймайте риб’ячий жир або добавки до їжі, що містять Омега-3 кислоти, виділені з морських водоростей. Купуйте менше риби, яка накопичує в собі шкідливі речовини (ртуть, поліхлоровані дифеніли): макрель і тунця. «Чиста» риба – це тріска, пікша, сайда, лосось.

Знизьте споживання цукру

Цукор в чаї і каві, в варенні і меді, шоколаді і газовані воді призводить до стрімкого зростання рівня глюкози в крові. А це в свою чергу загрожує ожирінням, діабетом II типу, серцево-судинними захворюваннями.

Збільште вміст в своїй їжі низькоглікемічних вуглеводів

Їх багато в лущенному рисі, ячмені, вівсі, житі, гречаній крупі, фруктах, овочах з низьким вмістом крохмалю, сочевиці, макаронних виробах, гарбузі і бульбові, такі як ямс або батат. Низькоглікемічна їжа допоможе запобігти нездорове зростання рівня глюкози в крові.

Помірне споживання алкоголю допустимо

Багато експертів сходяться на тому, що споживання алкоголю в міру (в межах 9-36 мл, в перерахунку на чистий спирт, спирту в день) є нормальним. Звичайно ж від алкоголю варто відмовитися під час вагітності або водіння транспортного засобу.

А червоне вино, як і зелений чай, містить важливі антиоксиданти, які знижують ризик захворіти синдромом Паркінсона.

Зменшіть контакт з хімікатами

З токсичними хімікатами можна зіткнутися як вдома, так і на робочому місці. Вже доведено, що контакт з деякими широко зустрічаючимися хімікатами, такими як пестициди, збільшує ризик захворіти хворобою Альцгеймера або діабетом, який теж деколи приводить до недоумства. Уникайте небезпечних контактів зі свинцем і розчинниками, які використовуються при фарбуванні будинків. Використовуйте «зелені», екологічно чисті будівельні матеріали.

Збільште фізичну активність

В будь-якому віці фізичний і емоційний стан покращиться після того, як ви почнете більше рухатися. Щоденні прогулянки покращують здоров’я, оберігають від зайвої ваги. Заняття аеробікою кожен день, як і півгодинна ходьба швидким кроком, істотно зміцнять ваше здоров’я.

Збільште соціальну активність

Регулярне спілкування з іншими знижує ризик розвитку слабоумства в старості. Частіше зустрічайтеся з сусідами, більше спілкуйтеся із родичами.

Знижуйте стрес

Багато хто з нас постійно знаходяться в багатозадачному режимі, постійно тримаючи в мозку безліч справ. Тому так важливо знаходити хоча б кілька хвилин на день для повного розслаблення.

Тренуйте мозок

Для того щоб зберегти тверезість розуму в старості, мозок треба постійно тренувати. Це можна робити, розгадуючи кросворди і шаради, граючи в шахи та вирішуючи логічні завдання.


 

Ми розміщені:

Location

місто Косів,
Івано-Франківська обл.,
78600, Україна

+380.97.688.1126 ( t )
+380.34.782.2198 ( f )
style@kosiv.info ( e )
Головна Новини Як зберегти здоров’я на довгі роки?