Ревнощі – це хвороба? PDF Друк e-mail
Новини - Мода, Краса і Стиль

Патологічні ревнощі – хвороба, що призводить до страшних наслідків. І від неї в рівній мірі страждають обидві статі.

Правда, є свої особливості у чоловічих і жіночих ревнощів. Якщо жінка готова виношувати свою роками, перетворюючи існування «підозрюваного» в суще пекло, то чоловіча ревнощі спонтанна. Вона миттєво виникає і так само раптово може згаснути. Але наслідки таких ревнощів, як кажуть, можуть стати “класичними”. Але розглянемо ревнощі-хворобу. Психіатри зазвичай розглядають її як симптом більш серйозного психічного захворювання. Зате «побутові» ревнощі знайомі кожному з нас. Особливо схильні до неї чоловіки.

Що ж провокує чоловічі ревнощі? Виявляється, в основному одвічне жіноче бажання подобатися. Причому всім! Чоловіками ж саме це сприймається, як прагнення жінки знайти собі іншого. Що, природно, боляче зачіпає самолюбство. Чим більше любить себе чоловік, тим більше ревнує свою «половинку». З цієї причини іншому чоловікові неприємно навіть те, що жінка в компанії друзів (або на роботі) стає лідером. Вміє посперечатися, вміє викликати захоплення. На неї обрушується шквал компліментів, а він … страждає. Чим егоїстичніше чоловік, тим сильніше його ранять ревнощі – це аксіома. Він починає підсвідомо шукати свої вади. Доводить себе до «точки кипіння». Він навіть у думках змиритися не може, що його, такого чудового, вона може на когось проміняти. Ось тоді-то і починається ця «камера тортур»: Ти куди зібралася? Що так вирядилась? У скільки повернешся? Та нікуди ти не підеш! А для кого ти так нафарбувалася?

Природно, рівень особистої культури, ступінь прагнення до лідерства в сім’ї теж впливають на зовнішні прояви чоловічих ревнощів. Один буде точити дружину підозрами. Інший може і вдарити і вбити. Випадково. У стані афекту, наприклад. Років п’ять тому чоловік у нападі ревнощів відрізав вухо у своєї коханки. А одне маленьке російське містечко потряс ще більш екзотичний злочин на грунті ревнощів: коханець убив дитину жінки, яку любив … йому уявлялося, що це єдина гідна помста за неї зраду.

Добре, якщо тебе ревнують трохи. У цьому є щось таке гостреньке, як приправа до романтичної любові, що сходить поступово. Але, по суті, ревнощі небезпечні, тому як можуть вилитися в будь-які наслідки, так, до того ж, з медицинської точки зору, надзвичайно шкодить здоров’ю. Медики довели, що в шкалі чоловічих стресів фізична зрада дружини (а значить, і ревнощі) класифікується, як самий приголомшливий удар. За силою він подібний стресу через смерть близької людини. У момент спалаху ревнощів у кров викидається цілий гормональний “коктейль”, що включає гормон вазопресин, який підсилює приплив крові до м’язів. А ще й ендорфіни, що блокують біль, і адреналін … У такі моменти чоловік, втім, як і жінка, нерідко переживає почуття стиснення в грудях, «завмирання серця» і навіть відчуття повного «остовпіння». До того ж від ревнощів не можна втекти. Настає шок, і організм змушений втрутитися – включається протишоковий механізм, вводиться «у гру» інше поєднання гормонів. У результаті подібного накладення сильно страждає імунна система, може навіть початися цілий ряд захворювань, наприклад, екзема.

Хочеться перефразувати відомий вислів: «ревнує – значить любить». Ревнує – значить постійно турбується. Причому хвилює не те, що руйнується любов, сім’я або жінка перестала любити. Адже найбільше турбує, що вона може знайти кращого, закохатися в чоловіка-ідеала, причому взаємно … А це ж серйозніше, ніж любити «нуль без палички», єдина гідність якої всеосяжна любов, що виражається в нервових нападах ревнощів. Ось така от, імовірно, самооцінка у тих, хто не живе, а турбується.

Але ревнощі безкарні: чоловіки, повніючі не по днях, а по годинах, і не підозрюють, що стали жертвами стресу через ревнощі, адже тривале відчуття неспокою відбивається на діяльності мозкового центру, що регулює апетит. І може розвинутися булімія – протиприродна обжерливість. Хронічна ж тривога перешкоджає надходженню в кров гормону, що відповідає за статевий потяг. У результаті «домашньої війни», як правило, чоловік виходить з неї «круглим імпотентом». Але стримування імпульсів обурення може призвести до різкого нервового перенапруження: починаються сильні головні болі, підвищується тиск. Якщо ревнувати в тиху, то можна отримати діагноз у психіатричній лікарні або, якщо напрузі дати волю в афекті, термін у в’язниці. Адже нервова система супер-навантажень не витримує! Можна ревнувати, можна навіть скаженіти від ревнощів, але ніхто, крім вас, не зможе подивитися на ситуацію тверезо, з часткою гумору і сказати самому собі: «Невже я так в собі не впевнений, що боюся, що ось-ось мене кинуть, віддадуть перевагу іншому, адже якщо не у неї, то у себе-то я один такий – єдиний і неповторний! »


 

Ми розміщені:

Location

місто Косів,
Івано-Франківська обл.,
78600, Україна

+380.97.688.1126 ( t )
+380.34.782.2198 ( f )
style@kosiv.info ( e )
Головна Новини Ревнощі – це хвороба?