Як чоловіку впоратися з кризою «середнього віку»? PDF Друк e-mail
Новини - Мода, Краса і Стиль
 Не міняйте все і відразу.

Криза 38-40 років, або як її ще називають психологи – криза середини життя, часто є періодом екстраординарних змін. Іноді справа доходить до зміни професії, місця проживання або навіть відходу з родини. До цього віку більшість чоловіків вже обзавелися високим рівнем професіоналізму і стали зрілою особистістю. Риси характеру і психічний образ людини вже оформлені, цінності стабілізовані, а професійна траєкторія чітко накреслена.

Ближче до сорока років чоловік починає чітко бачити і розуміти наскільки його життєві плани і мрії розходяться з результатом. Криза  38-40 років і полягає в болісному пошуку відповідей на питання: для чого, як і з ким жити далі? Давно помічено, що з віком прибуває професійна майстерність, з’являються нові і принадні ідеї. Але от сил на їх здійснення вже не залишається.

Прикметами наближається вікова криза це психічне насичення і розчарування у своїй професії або місці роботи. Виникає бажання підбити проміжні підсумки, відчути і провести зміни і одночасно, боязнь цих змін. Часто як вихід із глухого кута нам бачиться зміна професії.

Але потрібно пам’ятати, що такий вчинок завжди супроводжується втратою налагоджених соціальних зв’язків. Тому-то психологи і не рекомендують міняти відразу і роботу, і професію, і супутника життя, і місце проживання – хоч щось має залишитися стабільним. Не роби з невеликої кризи середнього віку низку безперервних життєвих випробувань.

Оціни себе

Якщо, не дивлячись ні на що, ти твердо вирішиш змінити поле діяльності, то не рубай з плеча. Щоб зміна професії або навіть місця роботи не позначилося на твоєму житті в цілому, спробуй адекватно оцінити себе як особистість. Поглянь на свої якості неупереджено:

• соціальні та особистісні – чи вмієш ти долати труднощі або робив це тільки теоретично;

• розумові – адекватно оціни свій інтелект;

• професійні – здатність перенавчатися, наявність необхідних навичок;

• фізичні – чи є у тебе необхідні для такої “революції” енергія і здоров’я;

• емоційні – чи підтримують тебе близькі люди.

У кожному разі, зміна професії потребує високої моральної стійкості. Будь готовий до того, що при освоєнні нової сфери діяльності ти зіткнешся і з заздрістю, і з конкурентами. А твій колишній статус і колишні заслуги будуть не в рахунок.

"); $("#textVersion").text("Як чоловіку впоратися з кризою «середнього віку»?" + "\r\n\r\n" + $("#artdirPost").text() + "\r\n" + "Источник: http://www.domohazyajki.com/archives/22732"); $("#getArticleCode textarea, #getArticleCode input").click(function() { $(this).select() }); }) })(jQuery) 

Ми розміщені:

Location

місто Косів,
Івано-Франківська обл.,
78600, Україна

+380.97.688.1126 ( t )
+380.34.782.2198 ( f )
style@kosiv.info ( e )
Головна Новини Як чоловіку впоратися з кризою «середнього віку»?