Дари Середземномор’я – острова Греції Санторіні, Міконос, Парос PDF Друк e-mail
Новини - Мода, Краса і Стиль

Яскраві самобутні Кікладські острови, розкидані в Середземномор’ї, – візитна картка Еллади. Кожен, хто побував хоча б на одному з них, мріє продовжити знайомство і помилуватися найпрекраснішими в світі заходами.

На Санторіні більш 600 церков. Але не можна обійняти неосяжне – для першого знайомства краще обмежитися самими значущими: церквою Панагія Епископа III століття н. е.., Святої Ірини, чоловічим монастирем Святого Іллі, розташованим на найвищій точці острова, і жіночим – Святого Миколая.

Санторіні
Острів, а точніше архіпелаг з п’яти островів, утворений в результаті численних вивержень вулкана. Останнє сталося не так давно, в 1956 році, але кожен раз Санторіні вдавалося відродитися з попелу, немов безсмертний птах Фенікс. Скелі з моря здаються неприступними, надаючи островам трохи суворий вигляд. На вершинах, здалеку нагадують снігові шапки,немов до них притулилися білосніжні “лялькові” вдома. Незважаючи на мініатюрність території, концентрація пам’яток досить щільна, тому варто відразу намітити програму-мінімум.

Перш за все – на якому пляжі позасмагати. Наприклад, якщо хочете екзотики, вибирайте чорні вулканічні піски Перісса, Періволоса, Агіос Георгіоса, Монолітоса або Камарі. А якщо хочете побувати на Марсі, тримайте курс на Акротірі і його знаменитий Red Beach. Це єдине місце, звідки можна доплисти на човні до пляжу з дивовижною білосніжною галькою. Втім, любителів чудес природи більше вразить поїздка на інші острови. У Палеа Камені і Неа Камені збереглися кратери вулканів, що стали причиною руйнування Санторіні і загибелі мінойської цивілізації на Криті. Два з них, порослі дикою рослинністю, зараз сплять. А ось гуляючи по схилах третього, навіть крізь сандалі відчувається виходящий з під землі жар. Сейсмологи пильно стежать за активністю, і поки ніщо не провіщає загрози.

Після такої екстремальної прогулянки гріх не побалувати себе чим-небудь смачним. Поїздка на острів Тірассію буде дуже до речі – місцеві таверни славляться смачними морепродуктами і набагато більш демократичними цінами, ніж на головному острові архіпелагу Фірі. А вгамувавши голод, потрібно поквапитися на грандіозне острівне шоу, яке щовечора абсолютно безкоштовно влаштовує сонце.

Захід на Санторіні прекрасний всюди, але за “фірмовим” потрібно відправлятися в Ійю. Сюди варто приїхати раніше, щоб встигнути побродити по мальовничих провулках, заповнених ресторанчиками, магазинами, сувенірними крамницями і картинними галереями.

Парос
Поки жителі сусідніх островів воювали, на Паросі століттями панував матріархат, процвітала культура. Мирні остров’яни поставляли всьому античному світі своє багатство – знаменитий мармур ліхтеніт. Завдяки властивості пропускати світло на глибину до трьох сантиметрів він дуже цінувався у скульпторів. Потрапляючи під сонячні промені, статуї немов оживали. Люди тисячоліттями милуються статуями Венери Мілоської і Ніки Самофракийської, не підозрюючи, що істинний секрет їхньої краси – “світящий” пароський камінь.

Остров’яни пишаються своєю столицею Парикою, лабіринтами вуличок якими можна петляти, як по музею. Головні визначні пам’ятки – франкський замок ХІІ століття, зібраний з античних колон, і візантійська Церква “Ста врат” Панагія Екатонтапіліані, або Успіння Святої Богородиці. Одна з найбільш значущих святинь Греції була закладена в 326 р. н. е.. з ініціативи Олени, матері імператора Костянтина. А споруджена через двісті років зодчим Ігнатієм, талановитим учнем архітектора Ісидора Мілетського, який створив храм Святої Софії в Константинополі. Згідно з легендою, вчитель позаздрив красі храму свого вихованця і спробував зіштовхнути того з даху. Вони впали обидва, розбившись насмерть.

Лефкес – ідилічне грецьке село. Потопаючі в зелені і квітах білосніжні вулиці повною мірою виправдовують її назву: Лефкес – в перекладі з грецької “білосніжний”. Але милуватися заходом все ж краще не тут, а в Наусса, сидячи в одній з портових таверн на набережній, де двісті років тому квартирував російський флот на чолі з графом Орловим. А якщо ви втомилися від історії і культури і хочете поплавати і позасмагати, тримайте курс на пляжі Лівадії, Кріос, Агіос Фокас, Мікро та Мегало Піпер, Лімнесе.

Міконос
Двадцять років тому хіпі зробили його пристанищем вільного кохання, а тепер він став улюбленим місцем відпочинку зірок кіно, модних дизайнерів, богеми всіх віків і орієнтацій. На Міконосі кожен може знайти собі заняття до вподоби: любителі історії і мальовничих видів відправляться в Алефкандру – “маленьку Венецію”, де хвилі б’ються прямо біля стін затишних кафе і ресторанів з різнокольоровими балкончиками. А поруч – знамениті вітряки, зображення яких прикрашають усі місцеві сувеніри. Археологічний, Етнографічний, та Морський музеї зацікавлять тих, хто бажає дізнатися про острів трохи більше, ніж пишуть у туристичних буклетах. Міконос багатий церквами (їх на острові понад 700), але дві заслуговують особливої ​​уваги: ​​Святої Богородиці Парапортіані неподалік від столичного порту і монастир Богородиці Турлеані в селищі Ано Міра.

Пляжі на острові – не тільки осередок ліниво-пасивного відпочинку, але і центри розваг. На дискотеках пляжів Парадайз і Супер-Парадайз повинен відзначитися кожен європейський модник. Орнос і Платіс-Ялос розташовуються недалеко від столиці і обладнані всім необхідним для комфортного відпочинку, а Псарьов боготворять серфери і дайвери. Втім, не вони користуються особливим шануванням, а пелікани Петрос. Три птахи розгулюють з поважним виглядом по вулицях столиці, інспектуючи ресторани. А в проміжках між основними заняттями з гідністю і професіоналізмом позують туристам.

Санторіні, Парос, Міконос – кожен з цих островів індивідуальний, харизматичний і притягує навіть на відстані. І ледве покинувши їх, хочеться повернутися сюди знову.


 

Ми розміщені:

Location

місто Косів,
Івано-Франківська обл.,
78600, Україна

+380.97.688.1126 ( t )
+380.34.782.2198 ( f )
style@kosiv.info ( e )
Головна Новини Дари Середземномор’я – острова Греції Санторіні, Міконос, Парос