ТОП – 10 місць, де треба побувати кожному PDF Друк e-mail
Новини - Мода, Краса і Стиль

У цьому світі є місця, в яких треба обов’язково побувати за час свого життя. Пропонуємо Вашій увазі десятку місць, не відвідавши які, можна вважати життя прожите марно …

1. Єгипетські піраміди і Великий Сфінкс

В Єгипет потрібно їхати не для того, щоб провести всю відпустку, валяючись на сонечку і не залишаючи меж свого готелю. Перебувати поблизу одного з Семи Чудес Світу й не відвідати його – моветон для будь-якого поважаючого себе туриста. Тому ноги в руки і вперед – милуватися кам’яним сфінксом. Обходити кожну з гробниць фараонів необов’язково, але три з них відвідати просто необхідно.

Комплекс споруд, що увійшли в перелік самих прославлених пам’яток стародавнього світу, знаходиться на околиці Каїра, в місті Гізі. У нього входять великі піраміди фараона Хефрена, його сина Хеопса й правнука Микерина й, звичайно ж, загадковий Великий Сфінкс. Раніше вважалося, що він вирубаний з одного величезного каменю. Арабська назва сфінкса – Абуль-Гол – у перекладі означає “Батько Жаху”.

2. Вулканічний острів Санторіні, Греція

Найпівденніший острів Кікландської гряди Егейського моря по суті є залишком вулкана. Багато продовжують вірити в те, що це сама Атлантида, точніше, уламки збіглого під воду острова. Санторіні являє собою групу з п’яти островів: найбільший і основний – Тиру й невеликі тераси, Стара Камені і Нова Камені. Також в групу входить незаселений Аспронісі, площею всього в 0,1 кв. км.
За останні 20 років скелястий острів став одним з головних туристичних центрів Греції. Мрією багатьох туристів і донині залишається влаштувати пішу прогулянку по селах Санторіні, забудованих сліпучої білизни будинками і церквами, а після – розслабитися на різнобарвних пляжах перлини Егейського моря: червоних, чорних і навіть білих. Де ще можна побачити такі чудеса природи? До того ж, кажуть, на Санторіні найкрасивіший у світі захід …

3. Стоунхендж (Stonehenge), Англія

Стоунхендж – всесвітньо відомий кам’яний пам’ятник, розташований на Солсберийскі рівнині в Англії. У загальній складності в кругову будівлю входять 30 кам’яних блоків, вагою 25 тонн кожен, 5 величезних так званих трилітів, п’ятдесятитонних каменів, а також 82 п’ятитонних мегаліта. Вчені припускають, що всі ці триліти та мегаліти були побудовані жившими на Британських островах у 3100 році до н. е.. племенами, щоб спостерігати за двома планетами: Сонцем і Місяцем. Однак Стоунхендж виконував не тільки функції нинішнього телескопа, але й служив місцем поховання, про що свідчать численні могильники.

Стоунхендж дотепер залишається нерозв’язною загадкою, хоча в результаті багаторічних досліджень багато фактів нам уже відомі. Так, встановлено, що, матеріал для зведення комплексу доставлявся з каменоломень, що перебувають більш ніж за 300 метрів від місця будівництва. Залишилося дізнатися лише одну дрібницю: навіщо ж древнім людям знадобилося докладати стільки зусиль, щоб побудувати довгожителя Стоунхендж?

4. Італія

Про Італію можна говорити годинами. Ця сучасна країна з глибокими римсько-католицькими країнами викликає інтерес у туристів в будь-яку погоду в будь-який час року. На півночі, неподалік від Альп і рівнин річки По, розташовані індустріальні міста. Мілан відомий не тільки як столиця Ломбардії, але і як торговий центр Італії, а також за сумісництвом – центр високої моди світу. У 50 км від столиці розташований поділене на два райони історичне місто Бергамо. Бергамо Бассо і Бергамо Альто (так називаються дві частини міста) розташовані один навпроти одного і розділені кріпосною стіною. На відміну від сучасного району Бассо, Бергамо Альто зберіг недоторканний дух старого міста.

Гордістю північного сходу Італії здавна вважалися Венеція з Вероною. Це одні з найромантичніших місць на планеті. Любителям хорошого вина неодмінно варто заскочити в один з найвідоміших районів Італії – П’ємонт, який придбав славу завдяки густим шляхетним Бароло і Барбареско, зробленим з виноградного сорту Неббіоло. У Турині існують численні екскурсії, якими залишиться задоволений будь-який винний гурман. Завдяки незліченним музеям сучасних мистецтв, книгарням і музичним ярмаркам за Турином закріпилося звання одного з провідних культурних міст Італії. Прибережна область Лігурії – ще одна тема для окремої розмови.

Рів’єра дель Пальм нічим не поступається своєю блакитною французькою копією. Прибережні райони, сільська місцевість, м’який клімат і старі міста, як Генуя, настільки зачаровують, що не відвідати це дивовижне місце просто неможливо. Особливої уваги заслуговують Лунігіана і Альбенга. Справжні гурмани оцінять кулінарну столицю Італії Емілія-Романья. На батьківщині Джузеппе Верді можна покуштувати бальзамічний соус, пармську шинку, розкатану вручну пасту, салямі, трюфеля, мед зі схилів Апеннін та інші твори мистецтв, здатні підкорити навіть найвимогливіших гурманів.

Розташована між долинами річок Рено і Савена Болонья, “La Grassa”, як називають її італійці, поряд з Равенной представляє цінність для туриста багатством пам’ятників ранньохристиянської і візантійської архітектури, а насамперед монументально-декоративним живописом. Також не варто забувати і про курортне містечко Ріміні, розташоване на Адріатичному узбережжі. І якщо вся Італія нагадує обриси чобота, то Тоскана повинна стати його перловою пряжкою. Тосканські райони вважаються одними із самих заворожливих у всій Італії.
Здається, цілого життя не вистачить, щоб обійти всі провулочки з історичними архітектурами вічного міста Риму. Столицю Італії прикрашають численні будівлі, палаци й церкви епохи Відродження, різні сходи та фонтани, розкидані по місту. А любителям активного проводження дозвілля явно прийде по смакові похід на Доломітові Альпи, що простираються від Австрії по півночі Італії аж до озера Гарда.

5. Озеро Лох-Несс, Шотландія

На долю багатостраждального озера припало чимало легенд, і всі вони складені про якесь чудовисько Нессі, облюбували це містечко. На березі озера навіть побудований однойменний музей Лох-Неського чудовиська. Тому бажаючим спозирати міфічне створіння немає межі. Хоча знаходяться і справжні цінителі краси, які приїжджають на озеро за естетичною насолодою.

Велике і глибоке прісноводне озеро тягнеться на 37 км від Форт-Вільяма до Інвернесса і з’єднує західне узбережжя Шотландії зі східним. Лох-Несс займає лідируючі позиції серед інших озер за обсягом, а глибина його досягає 230 метрів. Одним словом, тиша й гладь, все-таки у чудовиська губа не дура …

6. Піраміди Сонця і Місяця, Теотіуакан

Незважаючи на те, що вони не потрапили в список семи чудес світу, піраміди Теотіуакана – саме велике спорудження на всьому американському континенті, що заслуговує окремої уваги. Колись у цьому невеликому місті в долині кипіло життя, але в 750 році н. е.. через посуху він став порожнім. І місто, одного разу знайдене мандрівними ацтеками, було назване Теотіуакані – місцем, де люди стають богами. А справжня історія міста з його засновниками, цивілізацією й мовою канула в глибині століть.

Піраміда Сонця має висоту 64,5 метрів, що в два рази нижче Великої Єгипетської, і є ключовим спорудженням комплексу. Порівняно недавно, в 1971 році, археологи виявили сходи, що ведуть в печеру безпосередньо під самою пірамідою. Вийшло, що сходи, що ведуть до вершини, дзеркально відображені сходами, що йдуть глибоко під землю в 103-метровий тунель.

7. Руїни Інка – Мачу-Пікчу, Перу

Загублене місто, що плаває в королівстві хмар, височить в Андах на висоті 2280 метрів на крутому схилі над долиною «ріки Сонця» Урубамби. У буквальному перекладі «стару вершину» також називають «загубленим містом інків», що побудували його і покинули менш ніж через століття. За довгі роки самотності місто сховалося в джунглях, і лише в 1911 році Хірам Бінем зважився на експедицію в перуанські Анди. У долині річки Урубамби він зустрів фермера, який і привів його до руїн Інка (Incan), єдиного району Мачу-Пікчу, який не був підданий мародерству й руйнуванню протягом попередніх чотирьох століть.

Чому інки вирішили влаштуватися в настільки недоступному місці високо над землею, невідомо. Одна з гіпотез вчених на цей рахунок – це порівняльна близькість до сонця. У розрахованому приблизно на тисячу чоловік містечку залишилася велика кількість релігійних будівель, у тому числі і так званий Храм Сонця. Зведений на скелях, він чимсь нагадує гніздо кондора. Звідси інки вели точне спостереження за розташуванням сонця, що було дуже важливо для проведення містичних ритуалів. Напівкругла стіна храму приховує за собою величезний вівтар з безліччю вибоїв, цілком відповідний місцю жертвопринесення.

8. Золотий павільйон, Японія

Не помітити павільйон неможливо: він повністю покритий золотом. Сяючи на сонячному світлі, Золотий Павільйон, або Кінкакудзі, нагадує гарну коробку, виконану з дорогоцінного каменю. Він був побудований в 1397 році за велінням сьогуна Yoshimitsu, тут же він і провів останні роки свого життя, втративши всякий інтерес до політичного життя країни.

Але після смерті сьогуна, відповідно до його побажань, його вілла була перетворена в храм. Кожен з трьох поверхів побудований у різних архітектурних стилях і призначений для різної діяльності. Перший виконаний у японському стилі сінден-дзукури, застосовувався у основному при зведенні палаців і будинків аристократів. Для другого поверху (Теонкаку) архітектор вибрав стиль буке-дзукури (самурайський стиль). А верхній, третій, (Кукете) побудований за суворими канонами дзенскої архітектури. Таким чином, кімнати нижнього поверху сьогун використовував як прийомний зал для ділових переговорів. На другому поверсі, внутрішній декор якого мав явно виражений китайський характер, проводилися музичні вечори й чайні церемонії. А третій поверх павільйону, що складався всього з однієї кімнати з розсувними дверима і колоколообразними вікнами, служив особистою молитовнею сьогуна з обов’язковими для таких приміщень статуями Будди. Коник даху павільйону прикрашав позолочений бронзовий фенікс.

9. Біміні: дорога в Атлантиду

Вже багато років нікому не дає спокою невідоме спорудження з каменю, розташоване прямо в морських глибинах неподалік від Багамських островів. Знаменитий американський екстрасенс Едгар Кейс передбачив, що загублений континент Атлантида ще нагадає про себе і з’явиться на Багамах приблизно в 1968 -1969 роках. Дійсно, в 1968 році пілотам удалося сфотографувати дивні кам’яні споруди під водою поблизу Багамських островів. Хтось стверджує, що бачив навіть піраміди на морському дні, але одне відомо точно – напівмістична споруда існує і навіть має назву Дорога Біміні. Вона являє собою дві паралельні колії, вимощені кам’яними плитами. Дорога Біміні знаходиться на глибині трьох – дев’яти метрів, але завдяки ідеально прозорій воді прекрасно проглядається з поверхні моря. У довжину кам’яна стежка досягає близько 500 метрів, а в ширину – близько 90 метрів.

10. Ісландія

Ісландія була заселена в 9 столітті норвезькими вікінгами. Першим заселеним містом став Рейк’явік, який і донині концентрує в собі найбільшу частину населення острова. У Рейк’явіку вирує гучне нічне життя, а вдень він захоплює туристів своїми архітектурними пам’ятниками й екскурсіями в прилеглі сільські місцевості: в Тінгвеллір, Гульфос і т. п. Для любителів природи Ісландія – справжня знахідка. Туди їдуть, щоб побачити паруючі вулкани, гейзери і водоспади, різнобарвні лавові поля і льодовики, поторкати руками айсберги й побачити китів. Кожне слово тут віддається багаторазовим ехом, і всюди блакитні небо, вода і лід, а навесні і влітку – неймовірно багато зелені і квітів. Єдине, що в Ісландії в недоліку – ліси, зниклі з острова після норвезької вирубки й вулканічних вивержень.


 

Ми розміщені:

Location

місто Косів,
Івано-Франківська обл.,
78600, Україна

+380.97.688.1126 ( t )
+380.34.782.2198 ( f )
style@kosiv.info ( e )
Головна Новини ТОП – 10 місць, де треба побувати кожному